Pažink vidurio Lietuvos dvarus - Fortūna Travel

Pažink vidurio Lietuvos dvarus

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Baisiogala, Šeduva, Joniškėlis, Bistrampolis, Ramygala
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Vidurio Lietuvos kraštas – kupinas nuostabių lankytinų vietovių… Šio maršruto dvarai iki šių dienų garsėja gėlynais, žirgynais, parkais ir unikaliais paminklais. Išvykoje lankysime restauruotus arba turinčius garbingą praeitį dvarus, išgirsime įdomių faktų iš Vidurio Lietuvos dvarų kūrimosi ir vystymosi laikotarpio.


Anksti ryte išvyksime Šiaurės Lietuvos link. Atvykstime į Baisiogalą. Baisiogalos dvaro rūmai yra vienas žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Jo didingumas ir puošyba žavi lankytojus. Iki šių dienų dvare išlikę 19 sodybą formuojančių elementų. Įdomiausi – centriniai dvaro rūmai, arklidės, ratinė, virtuvė ir sandėlis. Šie pastatai ir suformuoja dvaro rūmų ansamblį.  Aplankysime garsųjį Šeduvos malūną. Statybų pradžia – 1905-ieji metai… Tarsi kažkokio užkeikimo persekiojimas, malūnas, dar nebaigtas statyti, užsidegė, jo vos nepraradome ir karo metais. 2000 – aisiais malūnas prisikėlė naujam gyvenimui. Apžiūrėję malūną ir jo teritoriją, čia mūsų lauks skanūs ir sotūs pietūs*, kad jie nebūtų sausi, pavaišinsime „Malūnininko gira“.
Mūsų lauks šimtamečių medžių apsuptis Joniškėlio dvare. Dvaras buvo Karpių giminės nuosavybė. Apie Joniškėlio dvarą sklando daugybė legendų. Kodėl bažnyčios pastatas yra karsto formos? Kodėl dvare naktimis vaikšto Karpio vaiduoklis… Toliau vyksime Panevėžio link į naujai atgimusį  senąjį  Bistrampolio dvarą*. Apžiūrėsime rūmus, p vietinis gidas papasakos šio dvaro istoriją. Išvysime parką, koplyčią, kurios sienas puošia įspūdingos freskos, vaizduojančios knygnešių laikus. Keliaudami namų link, apžiūrėsime pakeliui esantį senasąjį Ramygalos malūną, kuris mena šimtmetį. Daug sužinoję, išgirdę ir pamatę, vakare išvyksime namų link.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966