Atkurtos Lietuvos šimtmečiui - maršrutas po Kauną - Fortūna Travel

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui – maršrutas po Kauną

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Kaunas
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui maršrutas po Kauną

Kiekvienas Lietuvos pilietis, artėjant Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, turėtų susipažinti su valstybės pamatais, o taip pat ir pakeliauti maršrutais, liudijančiais mūsų kelią į laisvę, skirtais didžiuotis mūsų valstybe, būti įtrauktais į Šimtmečio šventimą.

Aplankysime Istorinę Prezidentūrą Kaune, kur dalyvausime edukacinėje programoje “Veidai ir vardai: ar pažįsti mūsų valstybės kūrėjus?” Ji supažindina su Vasario 16-tosios kūrėjais ir puoselėtojais ir jų darbais Lietuvai. Taip pat stabtelsim pasiklausyti pasakojimo prie Steigiamojo seimo rūmų, LR Ministrų kabineto rūmų, Lietuvos banko rūmų, Lietuvos universiteto. Vaikščiodami K. Donelaičio gatve sužinosime, kad čia nuo 1919 m. kūrėsi iš Vilniaus perkeltos valdžios institucijos, pirmosios užsienio valstybių atstovybės, gyveno ir dirbo įžymios tarpukario Lietuvos asmenybės: signataras S. Kairys, užsienio reikalų ministras S. Lozoraitis, ministras pirmininkas M. Sleževičius, finansų ministras J. Dobkevičius, K. S. Šaulys. Nuvykę į Vytauto Didžiojo karo muziejų sužinosime, kaip laikinąja sostine tapusiame Kaune buvo kuriamas Karo muziejus ir buvo siekiama “pagaminti būsiančioms kartoms amžiną paminklą”. Galėsime dalyvauti edukacinėje programoje „Partizanų ginklai“, sužinosime apie partizanų šaunamuosius ginklus, jų veikimo principą, išgirsime jiems būdingą šaudymo garsą, o paėmę ginklą į rankas, akimirkai ir patys tapsime partizanais. O Vienybės aikštėje pamatysime skulptoriaus Juozo Zikaro paminklą „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“, kuris sudėtas iš akmenų, atvežtų iš Nepriklausomybės kovų vietų…

Pageidaujant, galima bus aplankyti ir Kauno mečetę, kur 1918m.totoriai aktyviai stojo į savanorius. O Signataro Kazio Bizausko name Žaliakalnyje galima susipažinti su jauniausio signataro, kuris buvo sušaudytas 1941m.tuometine buitimi.

Sužinoję daug naujo apie Lietuvos šimtmečio istoriją, jos herojus, pilni įspūdžių, grįšime namo.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966