BALTIJOS KELIUI - 30 - Fortūna Travel

BALTIJOS KELIUI – 30

Šalis: Latvija, Estija

  • Vietovė: Ryga, Talinas, Parnu
  • Išvykimas: 2019/08/23
  • Dienų skaičius: 3d.
  • Transportas: -
nuo 110 €

Aprašymas

Šiemet sukanka 30 metų Baltijos keliui. 1989 m. rugpjūčio 23-ąją įvykęs Baltijos kelias – vienas didingiausių modernios Lietuvos istorijos epizodų. Šią dieną lietuviai, latviai ir estai drauge susijungė į 600 km besitęsusią žmonių grandinę ir taip pademonstravo visam pasauliui, kad yra pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės. Kelionės metu plačiau sužinosite apie Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.

 

1 diena. Anksti ryte išvykstame Latvijos link. Savo kelionę pradėsime Bauskės mieste. Čia apsilankysime žymiausioje šio krašto pilyje. Tai Latvijos XV-XVII a. karinės architektūros pavyzdys. Čia apžiūrėsime ordino pilies griuvėsius, užlipsime į centrinį bokštą, pasigrožėsime Bauskės panorama, susipažinsime su senųjų įtvirtinimų – bastionų ir pylimų – sistema pilies teritorijoje. Esant pageidavimui  kelionę tęsime lankydamiesi Latvijos mažuoju Versaliu vadinamuose Rundalės rūmuose.  Ekskursija po rūmus: hercogų apartamentai, puošnios salės, žymiausios iš jų – Aukso, Marmuro ir Baltoji bei Rožių kambarys.

Vykstame į Rygą. Pažintis su Rygos senamiesčiu. Apžiūrėsime Laisvės paminklą. Paminklas iš granito ir vario Rygos centre simbolizuoja Latvijos valstybingumą, tautos vienybę, nepriklausomybę ir laisvę.

42,7 metrų aukščio paminklo kompoziciją sudaro 56 skulptūros, išdėstytos 13 skulptūrinių grupių keturiuose lygiuose. Jose atvaizduota Latvijos istorija ir kultūra. Papėdėje iškalti žodžiai – „Tėvynei ir Laisvei“. Obelisko viršūnėje yra 9 metrų aukščio Laisvės simbolis – tris auksuotas žvaigždes rankose laikanti jauna moteris. Trys žvaigždės reiškia trijų Latvijos kultūrinių – istorinių regionų vienybę.

Toliau lankomės Šv. Petro bažnyčioje. Viena labiausiai lankomų vietų Latvijoje – Latvijos okupacijos muziejuje.  Ekskursijos metu  pamatysite išlikusius tardymo kambarius, kalinimo kameras, rūsius, darbuotojų kabinetus. Laisvas laikas.

Pageidaujantys gali  ,,nusikelti“ į 18 amžių ir jausdami šio amžiaus atmosferą, degustuoti žymųjį Rygos juodą balzamą. Juodąjį Rygos balzamą 18-ame amžiuje sukūrė vaistininkas Abraomas Kuncė. Pasakojama, kad šiuo 24-ių žolelių, šaknų, pumpurų eliksyru išsigydė carienė Katerina. Ilgus metus balzamo gerbėjais buvo Šarlis de Golis bei Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Taliną. Sustosime Latvijos ir Estijos pasienyje apžiūrėti paminklo skirto ,,Baltijos keliui“. Nuvykę į Taliną  lankomės Talino televizijos bokšte. Sužinosite kaip estai saugojo savo televizijos bokštą, kad neužimtų Sovietų armijos kariai. Toliau mūsų lauks eksursija po senamiestį. Ekskursijos  metu paklaidžiosime painiomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime miestu nuo Aukštutinės ir Žemutinės panoraminių aikštelių, apžiūrėsime Tompea pilį, „Ilgąją“ ir „Trumpąją“ kojas, „Storosios Margaritos“ bokštą, Ilgojo Hermano ir „Žvilgsnio į tvirtovę“ bokštus, Rotušės aikštės ansamblį, dailininkų gatvę, miesto gynybinę sieną, Piritos vienuolyną. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Atvykstame į Parnu miestelį. Apžiūrėsite pastatą kuriame gimė ,,Baltijos kelio“ įdėja. Skultporius Tauno Kangro sukūrė memorialinę lentą. Pažintis su miesteliu. Čia turėsite galimybę pamatyti baroko stiliaus Jekaterinos Bažnyčią , miesto Rotušę , Raudonąjį bokštą– seniausią miesto pastatą ir vienintelę išlikusią miesto sienos tvirtovę, statyta XV a., dar vadinta Kalėjimo Bokštu, Talino Vartus (viduramžiais vadinti Karlo Gustavo (Karaliaus) Vartais) – vienintelius miesto sienos vartus, išlikusius Baltijos šalyse bei Suurna iškyšulį (2 km nuo pagrindinio tako) – čia galima pasigrožėti Parnu įlankos ir miestelio vaizdu. Vėlyvas grįžimas į namus.

Kelionės data: 2019-08-23

Kelionės kaina vykstant ne mažiau kaip 44 asmenų grupei nuo 110 Eurų

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– Kelionė patogiu autobusu;
– 2 nakvynė viešbutyje;
– Kelionės vadovo – gido paslaugos visos kelionės metu;
– Ekskursinės programos organizavimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuotos išlaidos:

– Lankomi objektai – ~40 Eur
– Medicininių išlaidų draudimas;
– Rygos juodojo balzamo degustacija – 15 Eur./asm;

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966