Didysis Baltijos kruizas - Fortūna Travel

Didysis Baltijos kruizas

Šalis: Latvija, Estija, Suomija, Švedija

  • Vietovė: Talinas, Helsinkis, Turku, Stokholmas, Ryga
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 4d.
  • Transportas:
nuo 175 €

Aprašymas

Didysis Baltijos kruizas
Talinas – Helsinkis – Turku – Stokholmas – Ryga

1 diena.
Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė Talino link. Pavakaryje atvykstame į Taliną: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos parlamentas, Aleksandro Nevskio soboras – XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo bažnyčia – buvusi Talino vyskupų rezidencija, apžvalgos aikštelės, Rotušė, kurios bokšte puikuojasi miesto simbolis „Senasis Tomas“, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, naujas modernus Rotermano kvartalas. Grupei pageidaujant aplankysime pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų* http://lennusadam.eu Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena.
Ryte išplaukiame į Helsinkį. Atplaukus pažintis su Suomijos sostine: Šiaurinė pakrantė su vaizdu į Suomenlinos tvirtovę ir kitas archipelago salas. Rotušė, Prezidento rūmai ir senoji Kaupatori turgavietė; Senato aikštė su aplinkiniais administraciniais pastatais ir pagrindine Suomijos liuteronų katedra; Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimų vieta, Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais – operos rūmai,  kongresų rūmai „Finliandija“,  Nacionalinis muziejus, monumentalūs Suomijos parlamento rūmai, modernaus meno muziejus „Kiasma“, Originalus paminklas garsiausiam suomių kompozitoriui J. Sibelijui, unikali granito uoloje iškalta  Tempeliaukio bažnyčia. Vykstame į Turku. Pažintis su miestu. Vakare išplaukiame į Stokholmą. Nakvynė kajutėse.

3 diena.
Ryte atplaukiame į Stokholmą. Apžvalginė ekskursija po didingą karališkąjį miestą, pastatytą 14-koje salų, toje vietoje, kur susitinka Baltijos jūros ir Melareno ežero vandenys: jaukus ir ramus diplomatinis rajonas; Djurgorden‘as – buvusi karalių medžioklės vieta, o šiuo metu populiariausių muziejų sala; gražiausia Stokholme – Strand gatvė, kurioje namus statėsi turtingi miesto pirkliai, įspūdingi Karališkojo dramos teatro rūmai, Sergel Torgs aikštė – šiuolaikinis miesto centras su moderniais Kultūros rūmais; Kungsholmen sala, kurią puošia gražiausias miesto pastatas – rotušė; Riterių rūmai ir bažnyčia – Švedijos monarchų panteonas; Šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais; Gamla Stanas –seniausia Stokholmo miesto dalis išraižyta siauromis gatvelėmis ir nedidelėmis aikštėmis; didingi barokiniai Karalių rūmai ir šalia prisiglaudusi Didžioji katedra, kur buvo karūnuojami šalies valdovai.  Grupės pageidavimu aplankome miesto puošmeną – Rotušę*, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijų laureatų baketai; “Vaza”* muziejų, kuriame eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas 17 amžiaus karališkasis karo laivas (jūros dugne išgulėjęs 333 metus), sužinome jo žūties ir “prisikėlimo” istoriją. Vakare išplaukiame į Rygą. Rekomenduojame išeiti į denį ir pasigrožėti nuostabia Stokholmo archipelago panorama. Nakvynė  kajutėse.

4 diena.
Ryte atplaukiame į Rygą. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: pilis, kurioje dabar įkurta Latvijos prezidento rezidencija, Domo katedra ir aikštė – istorinis ir geografinis miesto centras, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas garsiesiems Bremeno muzikantams, Juodagalvių riterių rūmai, laikomi pačiu puošniausiu pastatu Rygoje, Laisvės paminklas – latvių tautos laisvės ir vienybės simbolis. Išvykstame į Lietuvą. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina:  nuo 175 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
Laivo bilietai Talinas –Helsinkis;
Laivo bilietai  Turku – Stokholmas;
Laivo bilietai Stokholmas – Ryga;
2 nakvynės laivo keturvietėse kajutėse ( B4 klasės, be lango);
1 nakvynė viešbutyje Taline su pusryčių paketu;
Ekskursinė programa;
Kelionės vadovo paslaugos;

 

Pastabos:
(*) mokami objektai. Turistas moka už (*) pažymėtus objektus;
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis;
Būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę;

Valiutų kursai:
1 EUR ~ 10 SEK

(*) Mokami objektai (kainos gali kisti):
„Lenusedam“ muziejus Taline –7 EUR moksleiviams, 14 EUR suaugusiems;
“Vaza” muziejus – 130 SEK suaugusiems, studentams 80 SEK,  moksleiviams – nemokamai;
Stokholmo Rotušė  80 SEK;

Pageidaujantiems galima išsipirkti pusryčius ir vakarienes laive:
1 pusryčiai laive – 11 EUR suaug.; 7 EUR vaikams (12-17 m)
1 vakarienė laive – 33 EUR suaug,;16 EUR vaikams (12-17 m)

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Žygimantų g. 14-1, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966