Talinas - Helsinkis aplankant „Eureka“ - Fortūna Travel

Talinas – Helsinkis aplankant „Eureka“

Šalis: Estija, Suomija

  • Vietovė: Talinas, Helsinkis
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 3d.
  • Transportas:
nuo 99 €

Aprašymas

1 diena. Ryte išvykstame į Taliną. Popiet atvykstame į Estijos sostinę. Ekskursija pėsčiomis po senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos parlamentas, Aleksandro Nevskio soboras – XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo bažnyčia – buvusi Talino vyskupų rezidencija, apžvalgos aikštelės, Rotušė, kurios bokšte puikuojasi miesto simbolis „Senasis Tomas“, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, naujas modernus Rotermano kvartalas. Aplankysime pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų*. Tarp daugybės pramogų turistams siūloma išbandyti suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėti garsųjį ir apdainuotąjį geltonąjį submariną, kurio viduje yra įrengta nedidelė kino salė.

Trokštantiems ne tik pramogų, bet ir žinių, muziejus yra parengęs nemažą įvairių laivų ekspoziciją. Angare saugomas ir vienintelio vietinės gamybos laivo nuolaužos, išlikusios nuo viduramžių, taip pat čia saugomas ir įspūdingas estų povandeninis laivas „Lembit“, o muziejaus uoste galima pamatyti tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ledlaužį galima apžiūrėti ir iš vidaus, pasivaikščioti po denį ar vidines laivo erdves. Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Išvykstame į uostą. 8:00 val. išplaukiame į Helsinkį. Atplaukus 10:40 val.  Vykstame į „Eureką“*(www.heureka.fi). Interaktyviajame muziejuje patraukliai pateikiamos mokslo – nuo lingvistikos iki biochemijos – teorijos ir išradimai, dabarties technologijos, pristatomi ir analizuojami įvairūs mūsų planetos socialiniai ir gamtos reiškiniai. Sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs mažam ir suaugusiam, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti ir pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Muziejuje yra keletas nuolatinių ekspozicijų, bet dauguma jų dažnai keičiamos ar atnaujinamos. Viena mėgstamiausių parodų – „Apie monetas“. Ji skirta Suomijos monetų kalyklos 150-osioms metinėms paminėti. Ypač žavi galimybė pasigaminti monetą su savo atvaizdu. Išbandyti savo drąsą galima važiuojant dviračiu maždaug penkių metrų aukštyje ištemptu lynu. O moderniame planetariume turėsite progą pasisemti ir astronomijos žinių, nes čia rodomi filmai apie visatą. Apžvalginė ekskursija po Helsinkį: apžiūrėsime unikalią granito uoloje iškaltą  Tempeliaukio bažnyčią; aplankysime gražiausias miesto aikštes, apžiūrėsime modernaus meno muziejaus pastatą, primenantį ledo luitą, naujo dizaino pastatą – ”Tylos koplyčią”. Aplankysime garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus parką, apžiūrėsime jam pastatytą orginalų paminklą iš 600 nerūdijančio plieno vamzdžių. Vėlai vakare išplaukiame į Taliną. Atplaukus išvykstame į Lietuvą.. Naktis autobuse.

3 diena ~ 9:00 val. sugrįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina: 99 EUR  vykstant ne mažesnei nei 40 asmenų grupei

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė autobusu (autobusus žr. anc.lt )
  • – 1 nakvynė viešbutyje Taline;
  • – kelionės vadovo paslaugos;
  • – ekskursinė programa.

Pastabos:

–  (*)mokami objektai. Turėti  20 EUR už visus pažymėtus objektus;

–  būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę;

–  turėti medicininių išlaidų draudimą arba Europos sveikatos draudimo kortelę.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966