Gruzija – šalis, kuri nepalieka abejingų

Šalis: Gruzija

  • Vietovė: Kutaisis, Uplistikhė, Tbilisis, Signagis, Bodbe, Kazbegi, Anannuri, Okace kanjoonas, Prometėjo urvas, Batumis
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 7d.
  • Transportas:
nuo 360 €

Aprašymas

 

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius. Ne vienas čia traukia tikėdamasis išvysti kalnų grožį, pajusti gruzinų svetingumą, paragauti ypatingų gruziniškų patiekalų ir žinoma, legendomis apipinto gruziniško vyno… Abejingų šiai šaliai tikriausia nebūna…

1 diena. 15:00 val. Atvykimas i Vilniaus oro uostą. Registracija i skrydį iki 15:55 val . Lėktuvas kyla 16.55 val Skrydis: Vilnius 16:55 –18:15 Kijevas 20:05 – 23:35 – Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. Pervežimas į Kutaisi iki nakvynės vietos. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Kutaisis–Uplistikhę-Tbilisis 7:00 val. Pusryčiai. 08:00.Išvykstame Tbilisio link. Pakeliui aplankome. Uplistikhę – „urvų miestą“. Uplistsiche archeologai įvardina kaip vieną iš pačių seniausių miesto tipo gyvenviečių Gruzijoje. Pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Uplistsiche miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Mtkvari upės kranto, apie 15 km. į pietryčius nuo Gori miesto. Uplistsiche minima kronikose jau ankstyvuosiuose amžiuose – jos istorija siekia 2-1 tūkstantmetį prieš Kristų. Stačioje uolinėje kalvoje įkurtos gyvenamosios patalpos ir patalpos bendruomenės veiklai užima beveik 8 hektarus, vienos su kitomis sujungtos pėsčiųjų takais. Galima pamatyti išlikusį turgų, teatrą, gyvenamuosius būstus, vandentiekį bei bažnyčias. Iš 700 urvų lankytojams prieinami tik 150. Vykstame į Gorį – vieną iš seniausių miestų Gruzijoje, įkurtą karaliaus Dovydo Agmašenibelio 1089 – 1125m. Goris yra garsus ir tuo, kad 1878 m. čia gimė SSRS diktatorius Josifas Stalinas. Pačiame miesto centre įkurtas muziejus* buvo atidarytas 1937 metais nedideliame name, kuriame jis gimė. Vėliau buvo pastatytas naujas kompleksas ir muziejus ten persikėlė 1957 metais, praėjus ketveriems metams po sovietų diktatoriaus mirties. Muziejuje, kurį sudaro trys dalys, yra ir J. Stalinui priklausęs traukinio vagonas su prabangiu interjeru, kuriuo jis vyko į garsiąsias Jaltos ir Teherano konferencijas. Vykstame Tbilisio link. Vakarienė. Vakarinis Tbilisis. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Tbilisis–Signagis-Bodbe-Tblisis 7:00 Pusryčiai 08:00. Išvykstame į vakarinę Gruzijos dalį – Kahetijos regioną, laikomą gruziniško vyno gimtine, kurioje auginama šimtai skirtingų vynuogių rūšių. Keliaujame į ant didelės kalvos plačiose vynuogynų lygumose įsikūrusį Signagio miestelį, apsuptą gynybine siena. Signagio svečius žavi unikalios medžio architektūros, ryškiomis spalvomis ir raižiniais išpuošti gyvenamieji namai. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis. Gruzijos vyriausybė daug investavo stengdamasi Signagį padaryti turistų traukos centru – apart spalvingų gatvelių čia daug meno galerijų, kavinukių, parduotuvėlių, puikiai sutvarkyta aplinka, žydi gėlės. Beje, Signagis garsėja ir kaip „meilės miestas“ arba gruziniškas Las Vegasas, nes santuokų rūmai čia veikia ištisą parą. Vėliau keliausime į netoliese esantį Bodbe, kur aplankysime Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos – Kapadokietės relikvijos. Šv. Nina yra Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Šv. Ninos šaltinis laikomas stebuklingu. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas. Grįžtame į Tbilisį. Apžvalginė ekskursija po miestą, kuris gyvuoja jau daugiau kaip 1 500 metų ir per visą savo ilgalaikę istoriją dėl daugelio kovų su arbais, persais, turkmėnais, mongolais, turkais ir sovietine kariuomene buvo sugriautas ir atstatytas apie 30 kartų. Šiuo metu Tbilisis laikomas vienų gražiausių bei gyviausių miestų Kaukazo regione.: Pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis ir vidiniais kiemeliais, Rustaveli alėja, kuri yra laikoma pagrindine Tbilisio gatve. Užsuksime į Šventosios Mergelės Metekhi bažnyčią, Sioni katedrą, antikinę baziliką. Vakarienė. Apsilankome sieros pirtyse* – tai itin turistų mėgstama atrakcija, mat šių pirčių garas pasižymi labai specifišku sieros kvapu, o vanduo, kuris į pirčių kompleksus atiteka iš terminių požeminių šaltinių visais metų laikais. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Tbilisis– Kazbegi- Ananuri- Mccheta-Tbilisis 7:00 Pusryčiai. 08:00 Išvykstame į Stepantsmindo (Kazbegi) kaimelį. Vykstame istoriniu Gruzijos karo kelio, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Nuostabiais kalnų vaizdais pasižymintis kelias: kylame ir leidžiamės stačiais šlaitais, grožimės srauniomis kalnų upėmis ir didingomis snieguotomis kalnų viršūnėmis. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta Ananuri tvirtovė. Atvykstama į Kazbegi kaimelį iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Minivenais .vykstama prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla visus sužavi ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Vėliau keliaujame į į Mcchetą – vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – Sveticchovelio katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas. Sugrįžtame į Tbilisį Vakarienė Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Tbilisis – Okace kanjonas – Prometėjo urvas – Kutaisis 7:00 Pusryčiai. 8:00 Po pusryčių išvykstame Kutaisio link. Aplankome Okace kanjoną. Smagus pasivaikščiojimas pėsčiųjų takais apie 2,4 km. (arba galima iki tilto nuvykti minivenais*). Lengvo žygio pabaigoje prasideda pakabinamas 780 m ilgio metalinis tiltas einantis kanjono viršumi iki apžvalgos aikštelės. Tai vienas labiausiai turistų lankomų Gruzijos kanjonų prie Okaces upės. Norintiems yra galimybė nuvykti* prie įspūdingo Okace krioklio esančio už ~5 km Vykstame į Kumistavi kaimelį, kur aplankysime Kumistavi (Prometėjo) urvą, kuris buvo atrastas 1980 metais gruzinų speleologo. 2010 metais urvą aplankė tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. Jis šį urvą pavadino Prometėjo vardu. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Pasak legendos, šiuose kalnuose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas milžinas Prometėjas. Lankytojams atvira 1060 metrų ilgio pėsčiomis įveikiama trasa. Kita dalis trasos (280 m) įveikiama plaukiant valtimi požemine upe. Turistus šis urvas žavi didžiulėmis salėmis, išpuoštomis stalaktitais ir stalagmitais. Dar daugiau žavesio suteikia šviesų instaliacijos bei kelionė laiveliu (plaukimas pagal galimybę už papildomą mokestį ~5 Eur/asm). Dauguma turistų teigia, jog Prometėjo – Kumistavi urvas vienas gražiausių, kokį tik teko kada matyti. Atvykstame į Kutaisi – seniausią miestą Kaukaze, antrą pagal dydį miestą Gruzijoje. Šis miestas metraščiuose pirmą kartą paminėtas VI- ame amž. pr. Kristų kaip Chalkidikės karalystės sostinė bei legendinio karaliaus Ajeto gyvenamoji vieta. Apipintas mitais apie Auksinę vilną ir Argonautus: senieji miesto kvartalai su siauromis gatvelėmis ir skersgatviais. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

6 diena. Kutaisis – Batumis 7:00 Pusryčiai. 08:00 Išvykstame į Batumio kurortą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje. Miesto pavadinimas yra graikiškos kilmės, išvertus reiškia „gili įlanka“. Batumis apsodintas magnolijų medžiais, jį supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos. Miestas suklestėjo 19 a. pabaigoje, per jį buvo gabenama nafta iš Baku naftos verslovių. Senamiestyje išlikę daug to meto pastatų. Jaukios senovinės gatvelės, balkonais ir lipdiniais puošti namai. Batumis – Adžarijos regiono sostinė. Šis švelniu subtropiniu klimatu pasižymintis kurortas labai greitai pakeitė savo veidą ir tapo vienu geriausių Juodosios jūros kurortų. Per kelias valandas iš paplūdimo galima papulti į 2000-2500 m aukščio kalnų viršūnes ir mėgautis kalnų peizažais. Į Adžariją labiausiai turistus traukia jūros ir kalnų kaimynystė bei jų klimato harmonija. Gėrintis jūros peizažais galima pasivaikščioti Batumio bulvaru, kuris yra vienas ilgiausių pasaulyje. Jis įkurtas 1881 m., bet ir šiandien jis atsinaujina ir tampa vis gražesniu. Šis, 8 km ilgio bulvaras turtingas įvairia augmenija: visada žaliuojančiais medžiais, gėlynais, palmėmis, magnolijomis ir t.t. Apžvalginė ekskursija po miestą. Laisvas laikas. Grįžtame į Kutaisi. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai arba sausas davinys. 03:00Pervežimas į Kutaisio oro uostą (25km). Registracija į skrydį iki 05:15 val. Skrydis : Kutaisis 06:15val – 07:55 val. Kijevas 09:25 val.- 12:35val. Vilnius

Kelionės kaina asmeniui: nuo 360 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Pervežimas iš/į oro uostą;
Visi pervežimai turo metu;
Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
Profesionalaus vietinio rusakalbio gido paslaugos;
Apgyvendinimas 6 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais ir 4 vakarienes ;
Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.

Už papildomą ~ 100 EUR mokestį siūlome galimybę pratęsti kelionę 4d/3 n (dvi naktys apartamentuose Batumyje ir viena svečių namuose Mestijoje HB)

6 diena.  Vakare liekame nakvoti Batumyje.

7 diena. Poilsis prie jūros arba galimybė aplankyti garsųjį Batumio Botanikos sodą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje Žaliajame kyšulyje maždaug 9 km nuo miesto centro. Botanikos sodo teritorija didžiulė, devyniose jo sekcijose veši augalai iš Naujosios Zelandijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Rytų Azijos, Himalajų, Meksikos, Australijos, Viduržemio jūros, Pietų Kaukazo. Iš viso – maždaug du tūkstančiai rūšių. Aplankyti Batumio akvariumą, išplaukti laivu stebėti delfinų, pasivaikščioti Batumio bulvaru, grožintis modernia ir nauja Batumio infrastruktūra, pasigėrėti nuostabiais parkais.
8 diena – 9 dienos.  Pažintis su gražiausiu kalnuočiausiu Gruzijos regionu – Svanetija: visos kelionės metu lydės kerintys Kaukazo kalnų peizažai, aukščiausios jų viršukalnės, slėniai, reta kalnų augmenija, kultūros paminklai.

Gruzinai sako – kas nebuvo Svanetijoje, tas nematė Gruzijos. O svanai dar pataiso – kas nebuvo Ušguli, tas nematė Svanetijos. Visa Svanetija (su savo gynybiniais bokštais, senomis cerkvėmis, įspūdinga kalnų gamta) yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Iš Mestijos norintys galės keliauti iki Čaladi ledyno, taip pat, į už 45 km esantį, tarp kalnų įsispraudusį Ušgulio kaimelį, aukščiausiai gyvenamą vietą Europoje (2200 metrų virš jūros lygio), įrašytą į Gineso rekordų knygą. Ušguli kaimas – nepamirštamas reginys – namai, grupelėmis susispietę aplink viduramžius menančius gynybinius bokštus, horizonte dunksanti gražuolė Šchara (5068m), kurios balta skraistė tiesiog švyti dangaus mėlynėje…

10 diena. Kelionė į Lietuvą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautinio skrydžio Vilnius – Kutaisis bilietas nuo 150 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
  • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:

  • Turo organizatorius pasilieka teisę keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių ;
  • Vykstant į šią kelionę per Ukraina, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas;

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Žygimantų g. 14-1, el. paštu info@ft.lt   arba telefonu 852685966