Gruzija - šalis, kuri nepalieka abejingų - Fortūna Travel

Gruzija – šalis, kuri nepalieka abejingų

Šalis: Gruzija

  • Vietovė: Kutaisis, Uplistikhė, Tbilisis, Signagis, Bodbe, Kazbegi, Anannuri, Mccheta, Batumis
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 8d.
  • Transportas: -
nuo 400 €

Aprašymas

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius. Ne vienas čia traukia tikėdamasis išvysti kalnų grožį, pajusti gruzinų svetingumą, paragauti ypatingų gruziniškų patiekalų ir žinoma, legendomis apipinto gruziniško vyno… Abejingų šiai šaliai tikriausia nebūna…

1 diena. 06.20
Skrydis: Vilnius – Kutaisis. 06:00 – 10:30 val.
Pasitikimas oro uoste. Pagal galimybę įsikūrimas viešbutyje arba vykstame į Kumistavi kaimelį, kur aplankysime Kumistavi (Prometėjo) urvą*, kuris buvo atrastas 1980 metais gruzinų speleologo. 2010 metais urvą aplankė tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. Jis šį urvą pavadino Prometėjo vardu. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Pasak legendos, šiuose kalnuose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas milžinas Prometėjas. Lankytojams atvira 1060 metrų ilgio pėsčiomis įveikiama trasa. Kita dalis trasos (280 m) įveikiama plaukiant valtimi požemine upe. Turistus šis urvas žavi didžiulėmis salėmis, išpuoštomis stalaktitais ir stalagmitais. Dar daugiau žavesio suteikia šviesų instaliacijos bei kelionė laiveliu (plaukimas pagal galimybę už papildomą mokestį ~5 Eur/asm). Dauguma turistų teigia, jog Prometėjo – Kumistavi urvas vienas gražiausių, kokį tik teko kada matyti. Atvykstame į Kutaisi – seniausią miestą Kaukaze, antrą pagal dydį miestą Gruzijoje. Šis miestas metraščiuose pirmą kartą paminėtas VI- ame amž. pr. Kristų kaip Chalkidikės karalystės sostinė bei legendinio karaliaus Ajeto gyvenamoji vieta. Apipintas mitais apie Auksinę vilną ir Argonautus: senieji miesto kvartalai su siauromis gatvelėmis ir skersgatviais. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

2 diena. 06.21.
Kutaisis–Uplistikhe-Tbilisis 7:00 val. Pusryčiai. 08:00.Išvykstame Tbilisio link. Pakeliui aplankome. Uplistikhę – „urvų miestą“*. Uplistsiche archeologai įvardina kaip vieną iš pačių seniausių miesto tipo gyvenviečių Gruzijoje. Pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Uplistsiche miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Mtkvari upės kranto, apie 15 km. į pietryčius nuo Gori miesto. Uplistsiche minima kronikose jau ankstyvuosiuose amžiuose – jos istorija siekia 2-1 tūkstantmetį prieš Kristų. Stačioje uolinėje kalvoje įkurtos gyvenamosios patalpos ir patalpos bendruomenės veiklai užima beveik 8 hektarus, vienos su kitomis sujungtos pėsčiųjų takais. Galima pamatyti išlikusį turgų, teatrą, gyvenamuosius būstus, vandentiekį bei bažnyčias. Iš 700 urvų lankytojams prieinami tik 150. Vykstame į Tbilisį. Pažintis su senamiesčiu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. 06.22.
Tbilisis–Signagis-Bodbe-Tblisis 7:00 Pusryčiai 08:00. Išvykstame į vakarinę Gruzijos dalį – Kahetijos regioną, laikomą gruziniško vyno gimtine, kurioje auginama šimtai skirtingų vynuogių rūšių. Keliaujame į ant didelės kalvos plačiose vynuogynų lygumose įsikūrusį Signagio miestelį, apsuptą gynybine siena. Signagio svečius žavi unikalios medžio architektūros, ryškiomis spalvomis ir raižiniais išpuošti gyvenamieji namai. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis. Gruzijos vyriausybė daug investavo stengdamasi Signagį padaryti turistų traukos centru – apart spalvingų gatvelių čia daug meno galerijų, kavinukių, parduotuvėlių, puikiai sutvarkyta aplinka, žydi gėlės. Beje, Signagis garsėja ir kaip „meilės miestas“ arba gruziniškas Las Vegasas, nes santuokų rūmai čia veikia ištisą parą. Vėliau keliausime į netoliese esantį Bodbe, kur aplankysime Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos – Kapadokietės relikvijos. Šv. Nina yra Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Šv. Ninos šaltinis laikomas stebuklingu. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas. Grįžtame į Tbilisį. Apžvalginė ekskursija po miestą, kuris gyvuoja jau daugiau kaip 1 500 metų ir per visą savo ilgalaikę istoriją dėl daugelio kovų su arbais, persais, turkmėnais, mongolais, turkais ir sovietine kariuomene buvo sugriautas ir atstatytas apie 30 kartų. Šiuo metu Tbilisis laikomas vienų gražiausių bei gyviausių miestų Kaukazo regione.: Pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis ir vidiniais kiemeliais, Rustaveli alėja, kuri yra laikoma pagrindine Tbilisio gatve. Užsuksime į Šventosios Mergelės Metekhi bažnyčią, Sioni katedrą, antikinę baziliką. Vakarienė. Apsilankome sieros pirtyse* – tai itin turistų mėgstama atrakcija, mat šių pirčių garas pasižymi labai specifišku sieros kvapu, o vanduo, kuris į pirčių kompleksus atiteka iš terminių požeminių šaltinių visais metų laikais. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. 06.23.
Tbilisis– Kazbegi- Ananuri- Mccheta-Tbilisis 7:00 Pusryčiai. 08:00 Išvykstame į Stepantsmindo (Kazbegi) kaimelį. Vykstame istoriniu Gruzijos karo kelio, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Nuostabiais kalnų vaizdais pasižymintis kelias: kylame ir leidžiamės stačiais šlaitais, grožimės srauniomis kalnų upėmis ir didingomis snieguotomis kalnų viršūnėmis. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta Ananuri tvirtovė. Atvykstama į Kazbegi kaimelį iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Minivenais .vykstama* prie Gergeti Šv. Trejybės cerkvės, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla visus sužavi ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine. Vėliau keliaujame į į Mcchetą – vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – Sveticchovelio katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas. Sugrįžtame į Tbilisį Vakarienė Nakvynė viešbutyje.

5 diena. 06.24.
Tbilisis – Okace kanjonas – Kutaisis 7:00 Pusryčiai. 8:00 Po pusryčių išvykstame Kutaisio link. Aplankome Okace kanjoną*. Smagus pasivaikščiojimas pėsčiųjų takais apie 2,4 km. (arba galima iki tilto nuvykti minivenais*). Lengvo žygio pabaigoje prasideda pakabinamas 780 m ilgio metalinis tiltas einantis kanjono viršumi iki apžvalgos aikštelės. Tai vienas labiausiai turistų lankomų Gruzijos kanjonų prie Okaces upės. Norintiems yra galimybė nuvykti* prie įspūdingo Okace krioklio esančio už ~5 km. Vykstame į Kutaisį: funikulieriumi pasikelsime* į Gora parką įkurtą ant kalvos virš Kutaisi miesto. Nuo šios vietovės atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į Kutaisi miestą bei apylinkes. Pasivaikščiosime po Kutaisi centrinį parką įkurtą pačioje miesto širdyje. Jame įrengti gražūs fontanai, pasivaikščiojimo takai. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

6 diena 06.25.
Kutaisis – Batumis 7:00 Pusryčiai. 08:00 Išvykstame į Batumio kurortą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje. Batumis apsodintas magnolijų medžiais, jį supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos. Miestas suklestėjo 19 a. pabaigoje, per jį buvo gabenama nafta iš Baku naftos verslovių. Senamiestyje išlikę daug to meto pastatų. Jaukios senovinės gatvelės, balkonais ir lipdiniais puošti namai. Šis švelniu subtropiniu klimatu pasižymintis kurortas labai greitai pakeitė savo veidą ir tapo vienu geriausių Juodosios jūros kurortų. Gėrintis jūros peizažais galima pasivaikščioti Batumio bulvaru, kuris yra vienas ilgiausių pasaulyje. Šis, 8 km ilgio bulvaras turtingas įvairia augmenija: visada žaliuojančiais medžiais, gėlynais, palmėmis, magnolijomis ir t.t. Aplankysime Batumio delfinariumą*. Jis yra pats žinomiausias ir lankomiausias visoje šalyje. Tai vandens pramogų kompleksas po atviru dangumi, kuriame dėmesio centre yra delfinai. Baseinas dekoruotas laukinės gamtos motyvais, todėl maloniai nustebins tokia aplinka. Žiūrovų vietos primena amfiteatrą po stikliniu kupolu, kuris apsaugo nuo saulės ir lietaus. Vakarienė ir nakvynė viebutyje Batumi.

7 diena. 06.26.
Pusryčiai. Aplankysime Botanikos sodą*, kuris neturi analogų pasaulyje, nes jame kartu auga skirtingų klimatinių zonų augalai – japonų sakuros ir Kanarų salų palmės auga tomis pačiomis sąlygomis, o kur dar nesuskaičiuojama galybė žydinčių augalų. Laisvas laikas. Vakarienė. Grįžtame į Kutaisi. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. 06.27.
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis: Kutaisis – Vilnius. 11:05 – 13:45

Kelionės kaina: ~ 400 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Pervežimas iš/į oro uostą;
Visi pervežimai turo metu;
Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
Apgyvendinimas 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais ir 7 vakarienes ;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Tarptautinio skrydžio Vilnius – Kutaisis/Tbilisis bilietas nuo 180 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
• Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
• Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
• (*) įėjimo bilietai į mokamus objektus.

Pastabos:
• Turo organizatorius pasilieka teisę keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių ;
• Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas;

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966