Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius - Fortūna Travel

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius

Šalis: Gruzija

  • Vietovė: Kutaisis, Tbilisis, Kazbegi, Anannuri, Batumis
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 5d.
  • Transportas: -
nuo 255 €

Aprašymas

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius.

Ne vienas čia traukia tikėdamasis išvysti kalnų grožį, pajusti gruzinų svetingumą, paragauti ypatingų gruziniškų patiekalų ir žinoma, legendomis apipinto gruziniško vyno…Abejingų šiai šaliai tikriausiai nebūna…

1 DIENA. Gegužės  15 d.

Skrydis  Ryga  6:10 – Kutaisis 11:05 (  su Wizz Air avialinijomis)

Pasitikimas Kutaisio  oro uoste. Keliaujame į Vakarų Gruziją .  Pakeliui aplankome MCCHETĄ – vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994 m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – SVETICCHOVELIO katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas.  Vakarienė . Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

2  DIENA. Gegužės 16 d. 

TBILISIS
Po pusryčių pažintis su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“.
Pirmiausia apžiūrėsite svarbiausią sakralinę vietą – pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. ant Šv.Ilijos kalvos Tbilisio Avlabari rajone. Tai dabartinės Gruzijos simbolis, matomas iš viso Tbilisio. Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Aplankysite Metekhi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, XII a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv. Demetrijaus 2-ojo. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga IV a. Narikalos tvirtovė. Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą ir pasigrožėsite nuo jo atsiveriančia miesto panorama.Grupei pageidaujant lankome*viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. Gegužės 17 d.

TBILISIS – KAZBEGI – ANANURI– KUTAISIS
Po  pusryčių išvykstame į Stepantsmindo (KAZBEGI) kaimelį.
Vykstame istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu  Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir  Tbilisį. Nuostabiais kalnų vaizdais pasižymintis kelias: kylame ir leidžiamės stačiais šlaitais, grožimės srauniomis kalnų upėmis ir didingomis snieguotomis kalnų viršūnėmis.  Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta ANANURI tvirtovė. Atvykstama į Kazbegi kaimelį  iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Minivenais vykstame prie GERGETI Šv. Trejybės cerkvės*, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla, visus sužavi ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine.
Pietūs. Vykstame  į  Kutaisį.  Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Gegužės 18 d.

KUTAISIS – BATUMIS
Po pusryčių išvykstame į BATUMIO kurortą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje.
Miesto pavadinimas yra graikiškos kilmės, išvertus reiškia „gili įlanka“. Batumis apsodintas magnolijų medžiais, jį supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos. Miestas suklestėjo 19 a. pabaigoje, per jį buvo gabenama nafta iš Baku naftos verslovių. Senamiestyje išlikę daug to meto pastatų. Jaukios senovinės gatvelės, balkonais ir lipdiniais puošti namai. Batumis – Adžarijos regiono sostinė. Šis švelniu subtropiniu klimatu pasižymintis kurortas labai greitai pakeitė savo veidą ir tapo vienu geriausių Juodosios jūros kurortų. Per kelias valandas iš paplūdimio galima papulti į 2000-2500 m aukščio kalnų viršūnes ir mėgautis kalnų peizažais. Į Adžariją labiausiai turistus traukia jūros ir kalnų kaimynystė bei jų klimato harmonija. Gėrintis jūros peizažais galima pasivaikščioti Batumio bulvaru, kuris yra vienas ilgiausių pasaulyje. Jis įkurtas 1881 m., bet ir šiandien jis atsinaujina ir tampa vis gražesniu. Šis, 8 km ilgio bulvaras turtingas įvairia augmenija: visada žaliuojančiais medžiais, gėlynais, palmėmis, magnolijomis ir t.t. Apžvalginė ekskursija po miestą. Vakarienė . Nakvynė viešbutyje Batumyje.

5 DIENA. Gegužės 19 d.

Skrydis  KUTAISIS –  RYGA
Pervežimas iš Batumio į  Kutaisio oro uostą.
Skrydis Kutaisis  11:35 – Ryga 14:40

 

Kelionės kaina:  255 EUR kai grupėje  ne mažiau nei  30 keliautojų.
Datas galime keisti pagal grupės pageidavimą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Visi pervežimai turo metu;
Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
Profesionalaus vietinio rusakalbio gido paslaugos;
4 nakvynės  turistinės klasės viešbučiuose  pusryčiais;
4 vakarienės;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Tarptautinio skrydžio Vilnius/Ryga – Kutaisis – Vilnius/Ryga bilietas  nuo 180 EUR/asm ( su rankiniu bagažu);
Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
Asmeninės išlaidos, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
(*) mokami objektams ir arbatpinigiai gidams ir vairuotojams ~ 30 Eur/asm;

Pastabos:
Turo organizatorius pasilieka teisę keisti turo programą bei jos eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.
Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu: info@ft.lt  arba telefonu  852685966