Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius - Fortūna Travel

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius

Šalis: Gruzija

  • Vietovė: Tbilisis – Kazbegi – Ananuri – Mccheta - Ušguli - Mestija - Okace kanjonas –Prometėjo urvas
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 10d.
  • Transportas: -
nuo 708 €

Aprašymas

Gruzija – tai šalis, kuri žavi visus čia atvykstančius.
Ne vienas čia traukia tikėdamasis išvysti kalnų grožį, pajusti gruzinų svetingumą, paragauti ypatingų gruziniškų patiekalų ir žinoma, legendomis apipinto gruziniško vyno…
Abejingų šiai šaliai tikriausia nebūna…

Garantuotas išvykimas!

1 DIENA. 

Skrydis: VILNIUS – TBILISIS
Skrydis 11:55- 14:35 Vilnius – Stambulas
Skrydis 19:30 – 22:45 Stambulas – Tbilisis (su Turkijos avialinijomis).
Pasitikimas Tbilisio oro uoste. Pervežimas į nakvynės vietą Tbilisyje. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.

TBILISIS
Vėlyvi pusryčiai. Po pusryčių pažintis su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“. Pirmiausia apžiūrėsite svarbiausią sakralinę vietą – pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. ant Mtkvari (Kuros) upės kranto. Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Aplankysite Metekhi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, XII a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv. Demetrijaus 2-ojo. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga IV a. Narikalos tvirtovė. Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą.
Grupei pageidaujant lankome*viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. 

TBILISIS – KAZBEGI – ANANURI – MCCHETA – TBILISIS
Po pusryčių išvykstame į Stepantsmindo (KAZBEGI) kaimelį.
Vykstame istoriniu Gruzijos karo keliu, kertančiu Kaukazo kalnus ir jungiančiu Vladikaukazą ir Tbilisį. Nuostabiais kalnų vaizdais pasižymintis kelias: kylame ir leidžiamės stačiais šlaitais, grožimės srauniomis kalnų upėmis ir didingomis snieguotomis kalnų viršūnėmis. Sustojimas prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrima šio ežero pakrantėje pastatyta ANANURI tvirtovė. Atvykstama į Kazbegi kaimelį iš kurio esant geram orui matoma Kazbeko viršukalnė (5033 m). Minivenais vykstame prie GERGETI Šv. Trejybės cerkvės*, pastatytos XIV a., Kazbeko kalno papėdėje. Ši, 2170 m aukštyje pastatyta šventykla visus sužavi ją supančiais kalnų vaizdais, užgesusio Kazbeko ugnikalnio panoramomis, nuo viduramžių išlikusia varpine.
Vėliau keliaujame MCCHETĄ – vieną seniausių iki šiol apgyvendintų pasaulio miestų. 3a.pr.Kr. – 5m.e.a. Mccheta buvo Iberijos – ankstyvosios Gruzijos karalystės – sostinė. Čia 337 metais krikščionybė buvo paskelbta valstybine religija. Vėliau, 6a. pradžioje sostinė buvo perkelta į lengviau apginamą Tbilisį. Nepaisant to, Mccheta neprarado savo svarbos – čia iki pat Gruzijos karalystės egzistavimo pabaigos 19a. ir toliau buvo karūnuojami ir laidojami Gruzijos karaliai. Dėl paminklų gausos ir jų istorinės reikšmės istoriniai Mcchetos paminklai 1994m. buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mccheta tebėra Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Čia stovi viena svarbiausių (ir gražiausių!) šalies šventovių, Gruzijos karalių panteonas – SVETICCHOVELIO katedra, statyta 11a. Tai piligriminė vieta, apipinta daugybe legendų. Pavadinimas išvertus reikštų „gyvenimą suteikianti kolona“. Tikinčiuosius traukia nuo 11a. čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus apsiaustas.
Sugrįžtame į Tbilisį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA.

TBILISIS – GORIS – UPLISTIKHĖ – KUTAISIS
Pusryčiai. Išvykstame į Vakarų Gruziją. Lankome GORĮ – vieną iš seniausių miestų Gruzijoje, įkurtą karaliaus Dovydo Agmašenibelio 1089 – 1125m. Goris yra garsus ir tuo, kad 1878 m. čia gimė SSRS diktatorius Josifas Stalinas. Pačiame miesto centre įkurtas muziejus* buvo atidarytas 1937 metais nedideliame name, kuriame jis gimė. Vėliau buvo pastatytas naujas kompleksas ir muziejus ten persikėlė 1957 metais, praėjus ketveriems metams po sovietų diktatoriaus mirties. Muziejuje, kurį sudaro trys dalys, yra ir J. Stalinui priklausęs traukinio vagonas su prabangiu interjeru, kuriuo jis vyko į garsiąsias Jaltos ir Teherano konferencijas.
Lankome UPLISTIKHĘ – „urvų miestą“*. Uplistsiche archeologai įvardina kaip vieną iš pačių seniausių miesto tipo gyvenviečių Gruzijoje. Pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Uplistsiche miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Mtkvari upės kranto, apie 15 km. į pietryčius nuo Gori miesto. Uplistsiche minima kronikose jau ankstyvuosiuose amžiuose – jos istorija siekia 2-1 tūkstantmetį prieš Kristų. Stačioje uolinėje kalvoje įkurtos gyvenamosios patalpos ir patalpos bendruomenės veiklai užima beveik 8 hektarus, vienos su kitomis sujungtos pėsčiųjų takais. Galima pamatyti išlikusį turgų, teatrą, gyvenamuosius būstus, vandentiekį bei bažnyčias. Iš 700 urvų lankytojams prieinami tik 150.
Atvykstame į KUTAISI– seniausią miestą Kaukaze, antrą pagal dydį miestą Gruzijoje. Šis miestas metraščiuose pirmą kartą paminėtas VI- ame amž. pr. Kristų kaip Chalkidikės karalystės sostinė bei legendinio karaliaus Ajeto gyvenamoji vieta. Apipintas mitais apie Auksinę vilną ir Argonautus: senieji miesto kvartalai su siauromis gatvelėmis ir skersgatviais.
Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

5 DIENA. 

KUTAISIS – BATUMIS
Po pusryčių išvykstame į BATUMIO kurortą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje.
Miesto pavadinimas yra graikiškos kilmės, išvertus reiškia „gili įlanka“. Batumis apsodintas magnolijų medžiais, jį supa arbatos ir citrusinių vaismedžių plantacijos. Miestas suklestėjo 19 a. pabaigoje, per jį buvo gabenama nafta iš Baku naftos verslovių. Senamiestyje išlikę daug to meto pastatų. Jaukios senovinės gatvelės, balkonais ir lipdiniais puošti namai. Batumis – Adžarijos regiono sostinė. Šis švelniu subtropiniu klimatu pasižymintis kurortas labai greitai pakeitė savo veidą ir tapo vienu geriausių Juodosios jūros kurortų. Per kelias valandas iš paplūdimo galima papulti į 2000-2500 m aukščio kalnų viršūnes ir mėgautis kalnų peizažais. Į Adžariją labiausiai turistus traukia jūros ir kalnų kaimynystė bei jų klimato harmonija. Gėrintis jūros peizažais galima pasivaikščioti Batumio bulvaru, kuris yra vienas ilgiausių pasaulyje. Jis įkurtas 1881 m., bet ir šiandien jis atsinaujina ir tampa vis gražesniu. Šis, 8 km ilgio bulvaras turtingas įvairia augmenija: visada žaliuojančiais medžiais, gėlynais, palmėmis, magnolijomis ir t.t. Apžvalginė ekskursija po miestą. Nakvynė viešbutyje/apartamentuose.

6 DIENA. 

BATUMIS
Poilsis prie jūros arba galimybė savarankiškai aplankyti garsųjį Batumio Botanikos sodą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje Žaliajame kyšulyje maždaug 9 km nuo miesto centro. Botanikos sodo teritorija didžiulė, devyniose jo sekcijose veši augalai iš Naujosios Zelandijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Rytų Azijos, Himalajų, Meksikos, Australijos, Viduržemio jūros, Pietų Kaukazo. Iš viso – maždaug du tūkstančiai rūšių. Aplankyti Batumio akvariumą, išplaukti laivu stebėti delfinų, pasivaikščioti Batumio bulvaru, grožintis modernia ir nauja Batumio infrastruktūra, pasigėrėti nuostabiais parkais. Nakvynė viešbutyje/apartamentuose.

7 DIENA.
BATUMIS – MESTIJA
Labai anksti ryte išvykstame į Svanetijos regioną, kuris išsiskiria ne tik gamtos grožiu bei unikalia viduramžius menančia architektūra, bet ir savita kultūra, kur vietiniai gyventojai iki šiol išsaugojo savo tradicijas, amatus, tautos išdidumą ir dvasinę nepriklausomybę. Regione galima pamatyti unikalius gynybinius viduramžių bokštus, kai kur gyvenamus iki pat šių dienų.
Keliaujame grožintis nuostabiais Kaukazo kalnų peizažais, krokliais, slėniais. Atvykstame į Svanetijos sostinę ir svanų kultūros centrą MESTIJĄ. Įsikūrus svečių namuose, minivenais* išvykstame ledyno link. Įspūdingas žygis ČALADI ledyno link, grožintis reta kalnų augalija, įspūdingomis kalnų viršūnėmis ir ledyno “liežuviu”.
Vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

8 DIENA. 

MESTIJA – UŠGULI – KUTAISIS
Po pusryčių pageidaujantiems galimybė nuvykti* į tarp kalnų įsispraudusį UŠGULI kaimą, kuriame gyvena tik apie 200 žmonių.
Tai aukščiausia pastoviai gyvenama vieta Europoje (2200 metrų virš jūros lygio), įrašyta į Gineso rekordų knygą. Kaimas ypatingas tuo, jog jame stovi tik Svanetijos regionui būdingi bokšto tipo namai. Kelias vingiuoja tarp stačių uolų ir siaurėjančio tarpeklio, kurio dugne gurga upė. Pakeliui sustosime prie Meilės bokšto, norintys galės į jį užlipti. Sužinosime kodėl jis gavo tokį romantišką pavadinimą. Kai galiausiai pasieksime Ušgulį (45 km įveikti prireiks 2-3 val.), prieš akis atsivers nepamirštamas reginys – namai, grupelėmis susispietę aplink viduramžius menančius gynybinius bokštus, horizonte dunksanti gražuolė Šchara (5068m), kurios balta skraistė tiesiog švyti dangaus mėlynėje. Liekantiems MESTIJOJE etnografinio Mestijos muziejaus* lankymas. Muziejaus kolekcijoje – daugiau kaip 4 tūkstančiai eksponatų. Tai archeologiniai radiniai, ikonos, rankraščiai, papuošalai, tekstilė, etc. Visa Svanetija (su savo gynybiniais bokštais, senomis cerkvėmis, įspūdinga kalnų gamta) yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.
Pavakryje išvykstame Kutaisio link. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

9 DIENA. 

KUTAISIS – OKACE KANJONAS –PROMETĖJO URVAS – TBILISIS
Pusryčiai. Pažintis su KUTAISIU – seniausiu miestu Kaukaze, antrą pagal dydį miestą Gruzijoje. Šis miestas metraščiuose pirmą kartą paminėtas VI- ame amž. pr. Kristų kaip Chalkidikės karalystės sostinė bei legendinio karaliaus Ajeto gyvenamoji vieta. Apipintas mitais apie Auksinę vilną ir Argonautus: senieji miesto kvartalai su siauromis gatvelėmis ir skersgatviais.
Aplankome OKACE kanjoną*. Smagus pasivaikščiojimas pėsčiųjų takais apie 2,4 km. (arba galima iki tilto nuvykti minivenais*). Lengvo žygio pabaigoje prasideda pakabinamas 780 m ilgio metalinis tiltas einantis kanjono viršumi iki apžvalgos aikštelės. Tai vienas labiausiai turistų lankomų Gruzijos kanjonų prie Okaces upės.
Vykstame į Kumistavi kaimelį, kur aplankysime KUMISTAVI (Prometėjo) urvą*, kuris buvo atrastas 1980 metais gruzinų speleologo.
2010 metais urvą aplankė tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. Jis šį urvą pavadino Prometėjo vardu. Pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Pasak legendos, šiuose kalnuose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas milžinas Prometėjas. Lankytojams atvira 1060 metrų ilgio pėsčiomis įveikiama trasa. Kita dalis trasos (280 m) įveikiama plaukiant valtimi požemine upe. Turistus šis urvas žavi didžiulėmis salėmis, išpuoštomis stalaktitais ir stalagmitais. Dar daugiau žavesio suteikia šviesų instaliacijos bei kelionė laiveliu (plaukimas pagal galimybę už papildomą mokestį ~5 Eur/asm). Dauguma turistų teigia, jog Prometėjo – Kumistavi urvas vienas gražiausių, kokį tik teko kada matyti.
Vykstame į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA. 

Skrydis TBILISIS – VILNIUS
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą.
Skrydis 05:25- 06:50 Tbilisis – Stambulas
Skrydis 08:10 – 11:00 Stambulas – Vilnius

Kelionės kaina asmeniui: 480 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Pervežimas iš/į oro uostą
Visi pervežimai turo metu
Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos
Profesionalios, vietinio, rusakalbio gido paslaugos
Apgyvendinimas 9 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose/apartamentuose/svečių namuose su 7 pusryčiais ir 5 vakarienėmis

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
– Tarptautinio skrydžio Vilnius –Tbilisis- Vilnius bilietas 228 EUR. Kaina su registruotu bagažu 32kg ir maitinimu.
– Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
– Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
– (*) pažymėti objektai.

Pastabos:
– Turo organizatorius pasilieka teisę keisti turo programą bei jo eigą dėl neplanuotų laikinų objektų restauravimo darbų, oro sąlygų ir kitų pagrįstų kliūčių.
– Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966