Imbieriniais meduoliais kvepianti Ryga - Fortūna Travel

Imbieriniais meduoliais kvepianti Ryga

Šalis: Latvija

  • Vietovė: Bauskė, Ryga
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Papildomas išvykimas: 2018/12/28
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Sidabrinių varpelių garsai ir skardus vaikų juokas, skrudintų migdolų ir kalėdinio vyno aromatas sukelia Kalėdų stebuklo atmosferą, į kurią kaip ir vaikystėje,  norisi patikėti…

Tad kviečiame keliauti  į Rygą ieškoti ,,Kalėdinio stebuklo“. Savo kelionę pradėsime anksti ryte . Kelionės metu sustosime Bauskės mieste. Čia apsilankysime žymiausioje šio krašto pilyje. Tai Latvijos XV-XVII a. karinės architektūros pavyzdys. Čia apžiūrėsime ordino pilies griuvėsius, užlipsime į centrinį bokštą, pasigrožėsime Bauskės panorama, susipažinsime su senųjų įtvirtinimų – bastionų ir pylimų – sistema pilies teritorijoje. Toliau išvyka tęsime lankydamiesi Rygos automobilių muziejuje, kuriame rasime didžiausią ir įvairiausią Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją ir išgirsime apie jas nepaprastai įdomių pasakojimų. Muziejuje yra daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių nuobodžiauti. Vėliau pažintis su Rygos senamiesčiu: prie Dauguvos prigludusia Rygos pilimi; senosios Rygos gatvelėmis, kurių kiekviena savita ir ypatinga; Rygos katedra, išsiskiriančia dydžiu ir puošyba, garsia visoje Europoje senųjų vargonų skambesiu; šimtmečius menančia seniausia Rygos Rotušės aikšte su Rotušės rūmais bei Juodgalvių pirklių gildija; gynybinės miesto sienos likučiais, Parako bokštu.

Turėsite puikią galimybę pabuvoti Kalėdinėje mugėje, įsigyti Latvijos tautodailininkų ir amatininkų darbų, paragauti karšto kalėdinio vyno, meduolinio ,,krendelio“ ir kitų skanėstų. Pasimėgausite tradiciniais latvių patiekalais, vienas iš jų –  dešrelės su bruknių padažu ir troškintais kopūstais.

Pasisėmę šventinė nuotaikos nusikelsime į 18 amžių ir jausdami šio amžiaus atmosferą, degustuosime žymųjį Rygos juodą balzamą. Juodąjį Rygos balzamą 18-ame amžiuje sukūrė vaistininkas Abraomas Kuncė. Pasakojama, kad šiuo 24-ių žolelių, šaknų, pumpurų eliksyru išsigydė carienė Katerina. Ilgus metus balzamo gerbėjais buvo Šarlis de Golis bei Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta. Tad diena tikrai neprailgs ir namo sugrįšite kupini įspūdžių.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt arba telefonu 852685966