Krekenavos regioninis parkas + „ Cido" arena - Fortūna Travel

Krekenavos regioninis parkas + „ Cido“ arena

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Dobrovolės kaimas, Krekenavos sen., Stultiškių kaimas, Upytės sen., Panevėžys, Kučių kaimas, Panevėžio r.
  • Išvykimas: 2019/09/06
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Vyksime į Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą. Centro ekspozicija vaizdžiai ir patraukliai atskleidžia regioninio parko išskirtinumą. Pagrindinė tema – Nevėžio upės senvagių įvairovė. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius, vienur sukdama į kairę, kitur – į dešinę, žemyn ir aukštyn, palikdama senvages ir užutekius. Informacija pateikiama įdomiais pasakojimais, iliustruotais išraiškingais dideliais vaizdais, atspindinčiais Nevėžio vidurupio senslėnio kraštovaizdžio charakteringiausius bruožus.

Taip pat supažindinama su parko augalija bei gyvūnija, pasakojama apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio: piliakalnius, dvarus, kaimus ir miestelius, vandens malūnus, įžymius žmones. Apžiūrėję regioninio parko lankytojų centrą, kelionę tęsime susipažinant su Krekenavos simboliu stumbru. Apsilankę stumbryne, sužinosime apie šių miško galiūnų gyvenimo ypatumus, pamatysime juos iš arti.

Vėliau vyskime į Linų muziejų – malūną. Muziejaus ekspozicija įsikūrusi per tris aukštus. Pirmajame muziejaus – malūno aukšte išvysime įvairius įrankius linui apdirbti. Antrame – jau iššukuotų linų parodą. Trečiame aukšte pamatysime dirbinių iš lino parodą-  gausią raštuotų staltiesių bei rankšluosčių kolekciją. Kelionę tęsime Panevėžio mieste Lėlių vežimo teatre. Tai vienintelis Europoje lėlių vežimo teatras. Kiekvieną vidurvasarį šio teatro aktoriai su vežimais, traukiamais dviejų arklių, išvyksta gastrolių po Lietuvos miestus ir kaimelius. Čia turėsime unikalią galimybę pamatyti „lėlių spektaklį“, kuri išsirinksime iš plataus repertuaro.

Apsilankysime meninio stiklo dirbtuvėse. Pagrindinė studijos produkcija -įvairių dydžių, formų ir savito dizaino dekoratyvinės stiklo formos, vardinės verslo dovanos, užsakomieji prizai bei dovanos įvairiems renginiams, stiklo skulptūros, stiklinės ir kombinuotos interjero ir eksterjero dalys, unikalūs autoriniai darbai. Čia pamatysime kaip stiklo gaminiai formuojami rankomis, išgirsime įdomių gamybos paslapčių.
Vyksime apžiūrėti „ Cido“ arenos bei jos dviračio treko. Galiausiai savo programą baigsime šalia Bistrampolio dvaro. Tai vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmai. Greta rūmų išlikęs romantika dvelkiantis parkas su medžių alėjomis, tilteliais, Birutės kalneliu. Dvare vyksta garsieji Bistrampolio muzikos festivaliai, atgaivinantys dvaro gyvenimą.
Bistrampolio dvaro parko pakraštyje yra įsikūręs Knygnešystės muziejus. Šis pastatas kadaise buvo dvaro elektrinė, o vėliau – koplyčia. Ji puošta didžiulėmis freskomis, kurios vaizduoja ilgą ir sunkią lietuviškos knygos kelią. Po koplytėlės kryžiumi palaidotas 1918m. miręs žymiausias lietuvių knygnešys Jurgis Bielinis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Žygimantų g. 14-1, el. paštu info@ft.lt arba telefonu  852685966

 Cido arena, kelionė moksleiviams, Panevėžys, Linų muziejus, Krekenavos regioninio parko lankytojų centras