Laplandija - 2 nakvynės už poliarinio rato! AKCIJA - 20% NUOLAIDA!!! - Fortūna Travel

Laplandija – 2 nakvynės už poliarinio rato! AKCIJA – 20% NUOLAIDA!!!

Šalis: Latvija, Estija, Suomija

  • Vietovė: Helsinkis, Talinas, Rovaniemi, Joulumaa, Laplandija, Oulas
  • Išvykimas: 2018/12/29
  • Dienų skaičius: 6d.
  • Transportas: -

Aprašymas

1 diena Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją (susipažinimas, žaidimai, viktorinos, dovanėlės). Pavakaryje atvykstame į Taliną. Išplaukiame į Helsinkį. Laive nuobodžiauti neteks – veikia parduotuvėlės, vaikų žaidimo kambarys, kavinė ir restoranas. Atvykus į Helsinkį išvykstame Rovaniemio link. Apie vidurnaktį atvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama 850 km + 80 km plaukiame keltu.

2 diena Po pusryčių keliaujame į Laplandiją. Grožimės laukų ir miškų baltu apklotu, tundros platybėmis. Pakeliui sustojame Vaskikelo varpų muziejuje – restorane netoli Oulu miesto. Apžiūrime unikalią varpų kolekciją, kurią sudaro daugiau kaip 1500 varpų suvežtų čia iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Atvyksatme į haskių fermą*. Važiuojame pagrindine Laplandijos transporto priemone – rogėmis, kinkytomis žydraakėmis laikomis, vėliau, gerdami Laplandijos uogų arbatą, klausomės įdomaus pasakojimo apie haskių auginimą, veisimą bei dresiravimą. Kertame poliarinį ratą – tolimiausią vietą nuo ašigalio ir smagiai minėdami tą įsimintiną įvykį atvykstame į nakvynės vietą. Apsigyvename viešbutyje arba  suomiškuose nameliuose. Nuvažiuojame apie 650 km.

3 diena Pusryčiai. Išvykstame į Kalėdų Senelio Joulupukki kaimą – Joulumaa, kur iš rastų suręstuose nameliuose įsikūrusios kalėdinių suvenyrų parduotuvėlės, Kalėdų Senelio rezidencija, viso pasaulio vaikų žinomas Kalėdinis paštas, iš kurio galėsite savo draugams išsiųsti atviruką* su paties Kalėdų Senelio spaudu. Šalia kaimelio glaudžiasi Ledo pilis* su šauniai įrengta čiuožykla, įspūdingomis ledo skulptūromis, ledo tuneliais ir ledo baru… Už poros km įsikūręs Kalėdų Senelio parkas – Santa Parkas*, kuriame galima pavažiuoti „Metų laikų“ traukiniu, aplankyti ledo galeriją, pasimokyti elfų mokykloje… Lankomės šiaurės elnių fermoje*. Pasivažinėję elnių kinkiniais, apžiūrėsime fermą, pamaitinsime elnius. Dalyvausime poliarinio rato kirtimo ceremonijoje, kurią dažnai lydi šamanų palaiminimai, laplandiškas krikštas ir stebuklingasis gėrimas. Šios pramogos metu lankomės šamano kotoje (name – palapinėje), patogiai įsitaisę ant elnių kailiais dengtų gultų sužinosime istoriją kaip atsirado šis kraštas (Laplandija), kas jame gyveno anksčiau. Pažintis su Laplandijos sostine Rovaniemiu. Aplankome „Arktikum“*- šiaurės šalių istorijos ir etnografijos muziejų. Susipažinsime su šiaurės tautų istorija, tradicijomis, gyvenimo būdu. Muziejuje puiki proga pamatyti kaip susidaro ir kaip atrodo šiaurės pašvaistė „Aurora Borealis“.  Grįžtame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje/nameliuose. Nuvažiuojama apie 160 km.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į Ranua poliarinį zoologijos sodą*, kuriame šiuo metu gyvena apie 50 Šiaurės ir Arktikos gyvūnų: įvairių rūšių elniai, lapės, vilkai, baltosios ir rudosios meškos, ūdros; įvairūs paukščiai: pelėdos, sakalai ir kt. Išvykstame link Helsinkio. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama apie 630 km.

5 diena Po pusryčių išvykstame į Helsinkį.  Atvykstame į „Eureką“*  (www.heureka.fi) , kur žaidimų forma supažindinama su įvairiais fizikiniais ir cheminiais reiškiniais ir jų poveikiu žmogaus organizmui: galima važiuoti dviračiu lynu, ištiestu 6 metrų aukštyje, išbandyti vinių lovą, pasidaryti monetą su savo atvaizdu, pažiūrėti žiurkių krepšinį (ekspozicijos keičiamos). O svarbiausia, kad didžiąją dalį eksponatų galima paliesti, kurti, modeliuoti, atlikti įvairius eksperimentus.  Moderniai įkurtame planetariume galėsite pasijusti filmo dalyviais dėl specialaus plokščio ir plataus ekrano bei puikios akustikos. Apžvalginė ekskursija Helsinkyje: uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia, originalus paminklas kompozitoriui J. Sibelijui, maršalo Manerheimo gatvė su žymiausiais statiniais, Senato aikštė, Universiteto biblioteka, rotušė. Galimybė pačiuožinėti pačiūžomis vienoje iš Helsinkio aikščių. Vakare išplaukiame į Taliną. Atplaukus nakvynė viešbutyje Taline. Nuvažiuojama 270 km + 80 km plaukiama keltu.

6 diena Po pusryčių išvykstame Lietuvos link. Vakare grįžtame į Lietuvą. Nuvažiuojama apie 620 km

Kelionės datos:
2018 12 29 – 2019 01 03 su Naujųjų Metų sutikimu.

Kelionės kaina 4–viečiame namelyje su 1 miegamuoju ir 2 lovomis svetainėje + virtuvėle:
suaugusiam –  424 Eur;
vaikui iki 12 metų –  400 Eur.

4/5 –vietis namelis su 1 miegamuoju ir 3 lovomis svetainėje + virtuvė + sauna + židinys
Priemoka  už sauną + židinį 140 € / namelis 2 naktys

4/5 –vietis namelis su  dviem  dviaukštėmis lovomis  + virtuvėle + sauna
Priemoka už sauną  60 € / namelis 2 naktys

2 –vietis namelis su  sauna  + virtuvėle
Priemoka už divietį namelį + sauna 100 € / namelis 2 naktys

2 –vietis namelis  + virtuvėle
Priemoka už dvivietį  namelį 60 €/ 2 naktys

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– kelionė autobusu (autobusus žr. www.anc.lt);
– kelto bilietai Talinas – Helsinkis – Talinas;
– 2 nakvynės nameliuose Laplandijoje;
– 3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
– kelionės vadovo paslaugos;
– ekskursinė programa.

Papildoma informacija:
– (*) turistas moka pats už visus (*) pažymėtus objektus: ~120 EUR suaugusiems; ~ 90 EUR vaikams;
– papildomai kelte užsakoma vakarienė;
– objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis;
– kai kurių muziejų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;
– būtina turėti  pasą arba asmens tapatybės kortelę;
– papildomos informacijos teirautis kelionių centre.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966