Lenkijos perliukai: Gdanskas-Slovinski kopos-Šymbarkas-Torūnė - Fortūna Travel

Lenkijos perliukai: Gdanskas-Slovinski kopos-Šymbarkas-Torūnė

Šalis: Lenkija

  • Vietovė: Gdanskas - Slovinski nacionalinis parkas - Šymbarkas - Torūnė
  • Išvykimas: 2019/08/30
  • Dienų skaičius: 3d.
  • Transportas: -

Aprašymas

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestu – Gdansku. Miestas skirtingais istorijos laikotarpiais priklausė tai vokiečiams, tai lenkams, tai Prūsijai.

Vokiečiai šį miestą vadino Dancingu. Praeisime Karališkuoju keliu, vedančiu pro miesto vartų kompleksą, tai Aukštieji, Auksiniai ir Žalieji vartai. Čia gausu Renesanso stiliaus viduramžiškų pastatų bei monumentų – stačiais stogais siaurose, vėjuotose gatvelėse. Prabangūs pirklių brolijos Artūro rūmai, Neptūno fontanas, Aukso namai, pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus, Rotušė, žavioji krantinė – mėgstama pasivaikščiojimų vieta.

Antra pagal dydį ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus Šv. Mergelės katedra, solidi auksakalių gatvelė ir puošnusis Didysis Arsenalas ir kt. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Slovinski nacionalinį parką. Gamtos stebuklas – 40 m aukštį viršijančios didžiausios Europoje smėlio kopos – dykuma.. Šias „judančias“ ir savo formą nuolatos keičiančias kopas iš vienos pusės skalauja Baltijos jūros, iš kitos – Lebsko ežero bangos. Slovinski kopos yra gana aktyvios – kai kurios jų juda po 10 m per metus. Slovinski nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO biosferos rezervatų sąrašą. Vykstame į netoliese įsikūrusią gyvenvietę Šymbarką, esančią Kašubijos žemėse.

Šymbarkas garsėja savo edukacijos centru, kuriame sukaupta galybės įdomiausių dalykų, atvežtų iš viso pasaulio, susijusių su Lenkiją. Čia pat atvežti namai iš Sibiro, Kanados, Turkijos, kuriuos projektavo ir statė lenkai; ilgiausia pasaulyje vientisa lenta, kurios ilgis siekia beveik 37 m. Didžiausias pasaulyje veikiantis fortepijonas (jo ilgis net 6 m). Karo laikų bunkeryje pamatysime ne tik, kaip žmonės slėpėsi ir gyveno jame, bet ir pajausime, ką reiškia būti užpultu priešų: skriejančios minos, sprogstančios bombos, lėktuvų ūžesys, šūvių triukšmas kelioms minutėms privers pasijausti kaip kare. Pasivaikščiojimą šiame centre vainikuos įdomiausias ir keisčiausias eksponatas – namas aukštyn kojomis, turintis savo simbolinę reikšmę. Pasivaikščiojimas šiame name ilgam palieka įspūdį.

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestų – Torūne, išsidėsčiusa abipus Vyslos krantų. Torūnės senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Tai antras po Krokuvos miestas, išsaugojęs viduramžių miesto išplanavimą ir daugybę gotikinių architektūros paminklų: miesto Rotušė, gynybinės sienos, Torūnės pilis, nuostabios gotikinės bažnyčios: Šv. Jono, Šv. Jokūbo, Švč. Mergelės Marijos, Turgaus aikštė, viduramžių vartai: ”Tilto”, “Vienuolyno”, “Žvejų”, paminklas Mikolajui Kopernikui. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• Kelionė patogiu autobusu;
• 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
• Kelionės vadovo – gido paslaugos;
• Ekskursinė programa;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• Įėjimo bilietai į lankomus objektus ~ 50-60 pln
• Maitinimas kelionės metu (išskyrus pusryčius viešbutyje)
• Asmeninės išlaidos pagal poreikį;
• Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;