Liublinas - istorijų ir legendų vedini - Fortūna Travel

Liublinas – istorijų ir legendų vedini

Šalis: Lenkija

  • Vietovė: Žemutinis Kazimiežas, Liublinas
  • Išvykimas: 2019/09/07
  • Dienų skaičius: 2d.
  • Transportas: -
nuo 100 €

Aprašymas

1 diena.

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Popietę atvykstame į vieną seniausių Liublino vaivadijos miestelių, „muziejų po atviru dangumi“ –  Žemutinį Kazimierą (lenk. Kazimierz Dolny).   Įsikūręs Vyslos pakrantėje ir apsuptas žemų, miškingų kalvų, šis miestelis yra nedidelis, tačiau turtingas istorinėmis vietomis. Jo gamtos žaluma, gaivus oras ir užburiantys vaizdai metai iš metų traukė įkvėpimo ieškančius menininkus, rašytojus, architektus bei žurnalistus. Jaukus, turistams be galo draugiškas miestelis kiekvienoje gatvelėje pasitinka kavinukėmis, suvenyrų parduotuvėmis. Ekskursijos metu, pakilsime iki miesto panoramą vainikuojančios pilies komplekso* (XIII, XIV-XVI a.) ir pasigėrėsime iš šios vietos atsiveriančiu nepaprasto grožio reginiu – Vyslos upės vingiu ir kanjono šlaitais; leisimės link renesansinės XVI a. parapinės Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Baltramiejaus bažnyčios, kurioje yra veikiantys, seniausi Lenkijoje vargonai;  apžiūrėsime XVI-XVII a. turtingiausių miesto pirklių namus ir sandėlius, aplankysime didžiojo ir mažojo turgaus aikštes. Čia veikia vienintelis Lenkijoje auksakalystės muziejus*.

Atvykstame į Liubliną (Lublin). Ekskursija pėsčiomis. Liublino senamiestis yra vienas iš nedaugelio Lenkijoje, kur 70 proc. pastatų yra autentiški. Čia gausu senųjų gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo stiliaus pastatų. Istorijų ir legendų vedini, susipažįstame su nedideliu, tačiau jaukiu viduramžišku senamiesčiu, aplankome gražiausius senojo miesto kampelius –  gynybinės sienos fragmentus su įspūdingais Krokuvos vartais, jėzuitų Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono Evangelisto bažnyčią su kolegija (XVI-XVIII a.), Dominikonų bažnyčią (XIV, XVII a.) ir vienuolyną, klasicistinę miesto rotušę (XIX a. pr.), Tribunolo pastatą (XVIII a.), paminklą Liublino unijai ir atnaujintą, įspūdingo dydžio fontanu išpuoštą Lietuvių aikštę. Esant galimybei pakylame į Trinitorių bokštą*, nuo kurio atsiveria vaizdinga senojo miesto ir kraštovaizdžio panorama. Liublinas apipintas legendomis. Kiekvieną rudenį šiame mieste vyksta Liublino legendų festivalis. Ne vieną jų išgirsite ir šioje kelionėje. Nakvynė viešbutyje Liubline.

2 diena.

Pusryčiai. Lankome pilį* (XIII–XVII a., XIX a.) ir pilies Šv. Trejybės koplyčią* (XIV a.), su išlikusiomis, unikaliomis LDK ir Lenkijos karaliaus Jogailos funduotomis  XV a. pr. freskomis. Liublino pilyje 1569 m.  priimtas lemtingas Lietuvai sprendimas dėl vadinamosios Liublino unijos ir Abiejų Tautų Respublikos sukūrimo. Dabar tai didžiulis muziejus, kuriame XV-XX a. ginklai, XVII-XIX a. buities reikmenys ir daug meno kūrinių, iš kurių  žymiausias  – 1869 metais tapytas 5,12 metro ilgio ir 2,89 metro aukščio Jano Matejkos paveikslas „Liublino Unija“. Tęsiame pažintį su 700 metų miesto istorija – lankomės senamiesčio požemiuose*.  Išvykstame Lietuvos link. Vėlai naktį grįžtame į namus.

Kelionės kaina: nuo 100 Eur

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– kelionė patogiu autobusu
– 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
– kelionės vadovo/gido paslaugos;
–  ekskursinė programa;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
– medicininių išlaidų kelionės metu draudimas;
– lankomi objektai – turistas moka ~ 100/120 PLN

 

Papildoma informacija:
–  muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
– kelionės metu būtina turėti galiojantį asmens dokumentą;
–  papildomos informacijos teirautis kelionių centre.

 Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt arba telefonu 852685966