Traktieriaus meduolių kepimo ir " išgyvenimo laukinėje gamtoje" edukacijos - Fortūna Travel

Traktieriaus meduolių kepimo ir “ išgyvenimo laukinėje gamtoje“ edukacijos

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Skėmai, Baisogala, Aukštelkiai
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Savo kelionę pradėsime Skėmuose. Čia galėsime pasirinktinai dalyvauti šiose edukacinėse programose:

Traktieriaus meduoliai. Traktieriaus gaspadinė Marcelė mus išmokys kepti meduolius pagal visas senovines tradicijas. Patys lipdysime meduolius, stebėsime kaip juos gaspadinė pašauna kepti į krosnį. Išmoksime  patys išsisukti cukraus liukrą ir ja raitytai pasipuošti meduolius. Taip pat išgirsime pasakojimą apie senąją traktieriaus virtuvę, kokius valgius kepdavo  krosnyje, kokius naudodavo prieskonius, kaip ir  kuo senovėje keliaudavo, apie garbius svečius, lankiusius šią užeigą.

Svečiuose pas bitininką. Bitininkas Jonas aprodys bites aviliuose, korius, bitininko įrankius, papasakos mums, kaip žmonės bitindavo seniau ir dabar. Taip pat sužinosime, kiek žiedų aplanko bitės, kol suneša šaukštelį medaus ir daugybę kitų įdomybių. Išgirsime pasakojimų, kaip seniau žmonės bičiuliais tapdavo , kaip bites dievais laikė. Galėsime apsirengti bitininko rūbais, padūmyti dūmine, paragauti žiedadulkių pikio, pakramtyti vaško, pasukti medsukį, pamatyti kaip iš korių medus teka.

 – Kaip gaspadorius javus augina. Pasivaikšiosime gaspadoriaus Anupro sodyboje. Smarkioji Anuprienė  mus pamokys pažinti javų rūšis, senuosius padargus, kaip teisingai sėti, pjauti, pėdus surišti, grūdus nuo pelų atskirti, paporins daug senovinės išminties. Galėsime pamėginti tiesiai dalgį nulaikyti, javus kirsti ir iškulti spargilais, patys susimalti grūdų akmeninėmis girnomis. Samdinės Antosė ir Magdusė  su daina pavežios mus su arkliu kinkytu vežimu, pamokys to, ką mūsų proseneliai apie arklius žinojo.

Veliau mūsų kelias vingiuos link Baisogalos, kur pamatysime to paties pavadinimo dvarą, paklaidžiosime dvaro parko takeliais. Pageidaujant, užsuksime apžiūrėti Raudondvario rūmus(arba Šeduvos dvarą) bei Šeduvos malūną. Galiausiai mūsų kelias vingiuos link Aukštelkų, kur mūsų lauks aktyvi pramoga „išgyvenimas laukinėje gamtoje“.  Kaimo centre, bendruomeninėje zonoje esančioje gamtos apsuptyje, prie dirbtinio ežero ir parko mums bus suorganizuoti vaikams skirti nuotykiniai orientaciniai žaidimai.Čia ne tik pramogausime ,bet ir tuo pačiu metu vystysime savo kūrybiškumą, orientaciją, komandiškumą, kitas savybes bei įgūdžius. Programų esmė- rasti paslėptus daiktus pagal brėžinius, surasti nurodytas kaimo žemėlapiuose vietas, prieš tai atlikus keblias, reikalaujančias mokyklinių žinių užduotis, susiorientuoti erdvėje, daug fiziškai judėti.  Vėliau būsime pavaišinti  koše, virta ant laužo.

Pastaba. Programa yra vykdoma nuo balandžio vidurio iki spalio pabaigos.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966