NORVEGIJOS FIORDAI - Fortūna Travel

NORVEGIJOS FIORDAI

Šalis: Norvegija

  • Vietovė: Oslas, Lilehameris, Trolių kelias, Erelių kelias, Geirangeris, Lomas, Jostedalio ledynas, Bergenas, Oslas, Stokholmas
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 8d.
  • Transportas: -

Aprašymas

NORVEGIJOS FIORDAI

Oslas – Lilehameris – Trolių kelias – Erelių kelias – Geirangeris – Lomas – Jostedalio ledynas –  Bergenas – Oslas – Stokholmas

1 diena.
Ryte išvykstame iš Lietuvos į Rygą maršrutu Vilnius – Kaunas – Klaipėda – Šiauliai. Pavakaryje išplaukiame į Stokholmą. Nakvynė kelto kajutėse.

2 diena.
Ryte atplaukiame į Stokholmą. Apžvalginė ekskursija po didingą karališkąjį miestą, pastatytą 14-koje salų, toje vietoje, kur susitinka Baltijos jūros ir Melareno ežero vandenys: jaukus ir ramus diplomatinis rajonas; Djurgorden‘as – buvusi karalių medžioklės vieta, o šiuo metu populiariausių muziejų sala; gražiausia Stokholme – Strand gatvė, kurioje namus statėsi turtingi miesto pirkliai, įspūdingi Karališkojo dramos teatro rūmai, Sergel Torgs aikštė – šiuolaikinis miesto centras su moderniais Kultūros rūmais; Kungsholmen sala, kurią puošia gražiausias miesto pastatas – Rotušė; Riterių rūmai ir bažnyčia – Švedijos monarchų panteonas; Šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais; Gamla Stanas –seniausia Stokholmo miesto dalis išraižyta siauromis gatvelėmis ir nedidelėmis aikštėmis; didingi barokiniai Karalių rūmai ir šalia prisiglaudusi Didžioji katedra, kur buvo karūnuojami šalies valdovai. Išvykstame Norvegijos link. Kelionė per pietų Švediją. Pravažiuojame didžiausią Skandinavijoje Venerno ežerą, Karlstado miestą ir nedidelius miestelius. Grožimės ežeringu kraštovaizdžiu, tradicinėmis švediškomis sodybomis. Vakare atvykstame į Oslą. Nakvynė viešbutyje Osle.

3 diena.
Pusryčiai. Aplankome garsaus norvegų skulptoriaus Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 bronzinių ir granitinių skulptūrų vaizduoja žmogaus gyvenimo ciklą ir patiriamus išgyvenimus, iliustruojami moters ir vyro, suaugusių ir vaikų santykiai, žmogaus kelias nuo kūdikystės iki mirties, pomirtinis gyvenimas.

Ažvalginė ekskursija po kasmet modernėjančią Norvegijos sostinę Oslą: Akerio krantinė ir tvirtovė, Rotušė, kurioje įteikiama Nobelio Taikos premija, Karalių rūmai, universiteto pastatų ansamblis, Nacionalinis teatras, parlamento rūmai, Katedra. Pasivaikščiojimas pagrindine ir gražiausia sostinėje Karlo Johano gatve. Oslo panorama nuo įspūdingo marmurinio operos teatro pastato stogo.

Išvykstame į Lilehamerį. Apžiūrime svarbiausius 1994 metų olimpinių ir 2016 m jaunimo olimpinių žaidynių objektus, lyno keltuvu * arba laiptais pasikeliame į apžvalgos aikštelę iš kurios atsiveria vaizdinga kalnuota Lilehamerio apylinkių panorama. Iš Lilehamerio Gudbransdalio slėniu, kuriuo keliaudovo piligrimai į Nidaros katedrą Trondheime, grožėdamiesi vis labiau atsiveriančia kalnų ir krioklių panorama  vykstame vakarinės Norvegijos dalies link. Trumpai sustojame prie pirmojo mūsų kelyje įspūdingo, vandeningo Sletefos krioklio. Atvykstame į Trolstygeno kempingą, įsikūrusį Trolių kelio papėdėje. Apsigyvename kempingo nameliuose.

4 diena.
Po pusryčių keliaujame į Trolių šalį. Įspūdingu kalnų keliu – „Trolstigenu“ (norvegiškai „Trolių kopėčiomis“) apsuptu milžiniškų kalnų, kylame į 850 m. v.j.lygio esančią apžvalgos aikštelę. Šis kelias vienas iš žymiausių Norvegijos kelių. Taip pat, sakoma, kad tai vienas įspūdingiausių kelių esančių Žemėje.

Pravažiuojame tiltą virš įspūdingo Stigfoso krioklio ir įveikę 13 kilpų pasiekiame apžvalgos aikštelę. Laisvas laikas pasigrožėti kalnų ir slėnio vaizdais. Nusileidę nuo kalnų, keltu persikeliame per Nurdalio fiordą iš Linge į Eisdalį. Erelių keliu su 11 staigių posūkių užkylame į 600 m aukštį. Grožėdamiesi įspūdingais Geirangerio fiordo (tituluojamo gražiausiu Norvegijoje) vaizdais nusileidžiame iki Geirangerio kaimelio. Vėl kylame vingiuotais kalnų keliais, trumpai sustojame prie Flydalio kanjono.

Esant geram orui, pasikeliame į Dalsnibos viršūnę* (Dievų kalnas, kuriame gyvena  Toras ir Frėja) (1476 m),pasigrožime po mūsų kojomis stūgsančiomis kalnų viršūnėmis. Trumpai stabtelėję prie kalnų ežerėlio Djupyas (1030 m virš jūros lygio), kuris dažnai dar vasaros pradžioje būna padengtas ledu, nusileidžiame nuo kalnų ir sustojame Lomo miestelyje. Apžiūrime vieną unikaliausių Norvegijos kultūros lobių  – 12 am. medinę (norvegiškai stavkyrke“)* bažnyčią, kurią puošia įvairūs pagoniški simboliai.

Tai viena gražiausių ir didžiausių šio stiliaus bažnyčių išlikusių šalyje. Aplankome Fossheimo akmenų centrą ir nediduką geologijos muziejų. Toliau važiuojame Sognefjeldo kalnų keliu link vienos įspūdingiausių Norvegijoje kalnų zonų – Jotunheimo nacionalinio parko, į kurio teritoriją patenka trys aukščiausios Šiaurės Europoje viršukalnės. Aukščiausia iš jų – Galhiopigenas (2469 m), kuri matoma esant giedram orui.  Apsigyvename labai gražioje vietoje, prie didžiulio krioklio įsikūrusiame kempinge.

5 diena.
Po pusryčių išvykstame didžiausio Norvegijoje Jostedalio ledyno link. Nepamirštama diena – pasivaikščiojimas vienu iš šio didžiulio žydrojo ledyno „liežuviu“*.  Prieš prasidedant žygiui, valtelėmis turėsime perplaukti* per ištirpusio ledyno suformuotą ežerėlį, užsidėti “katutes”, virve susirišti į vieną ilgą eilę ir tik tada, vedlio vedami, pakilsime ledyno “liežuviu”*. Eidami grožėsimės ypač melsva ledo spalva, judančio ledyno suformuotais plyšiais, arkomis, įvairiomis natūraliomis ledo skulptūromis.  Nusileidę nuo ledyno, vykstame ilgiausio Norvegijoje Sogne fiordo link. Keltu persikeliame iš Manhelerio į Fodnes ir važiuojame per Lerdalio tunelįilgiausią pasaulyje automobilių tunelį (24,5 km). Toliau vykstame Vosso link. Trumpai sustojame Gudvangene, apžiūrime „Vikingų kaimelį“. Toliau mūsų kelyje vienas plačiausių ir gražiausių Norvegijoje Tvindefoso krioklys, vietinių gyventojų vadinamas “Amžinosios jaunystės šaltiniu”, prausiamės jaunystę gražinančiu stebuklingu vandeniuJ. Kirtę daugybę tunelių, atvykstame į miestą, vadinamą “Vartais į fiordų karalystę”- Bergeną. Nakvynė viešbutyje netoli Bergeno.

6 diena.
Pusryčiai. Anksti ryte aplankome garsųjį margaspalvį Bergeno žuvų turgų, kuriame rasite ir galėsite paragauti įvairiausių gėlavandenių žuvų bei jūros gėrybių. Ypač smalsu paragauti banginio mėsos…. Apžvalginė ekskursija po Bergeną: didžiausias Šiaurės Europoje viduramžių medinių pastatų kvartalas Brygenas; miesto parkas su gausybe žydinčių rožių, rododendrų, alyvų ir paminklu garsiausiam norvegų kompozitoriui E. Gygui. Pageidaujantiems – pasikėlimas funikulieriumi* į Floyen kalno (320 m) panoraminę aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Išvykstame į Oslą. Įspūdingu tunelių keliu, su atsiveriančiais vaizdais į didžiulių riedulių nuošliaužas, pakylame į Mobiodal kanjoną, kurį puošia nuostabusis Voringo krioklys (kritimo aukštis 182 m). Kelionė per Hardangerio plynaukštę link Bergeno. Stebime, kaip keičiasi gamta, pakylame iki tundros ~1200 m.v.j.lygio, susipažįstame su tundrine augalija.  Pravažiuojame Geilo ir Golo  žiemos turizmo centrus. Kertame Norvegijos – Švedijos sieną ir vėlai vakare atvykstame į Oslą. Nakvynė viešbutyje Osle.

7 diena.
Po pusryčių 7 :00 val.  išvykstame į Stokholmą. Kelionė per Norvegiją, Švediją grožintis ežerais ir miškais. Vakare išplaukiame į Rygą. Pramogos laive: diskoteka, karaoke, loterijos, restoranai, parduotuvės. Nakvynė kajutėse.

8 diena.
Ryte  atplaukiame į Rygą. Išvykstame į Lietuvą maršrutu Šiauliai – Klaipėda – Kaunas – Vilnius.

Kelionės kaina nuo 520 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
3 nakvynės dviviečiuose kambariuose su labai gausiais pusryčiais (švedišku stalu) viešbučiuose Osle ir Bergene;
2 nakvynės  su  pusryčiais hosteliuose ir kempingų nameliuose keturviečiuose kambariuose;
Keltų bilietai: Ryga – Stokholmas – Ryga su 2 nakvynėm kelto keturvietėse kajutėse;
Visi persikėlimai keltais kelionės metu;
Kelionės vadovo paslaugos;
Ekskursinė programa.

Į  kelionės kainą neįskaičiuota:
(*)- bilietai į mokamus objektus ~ 700 NOK (Norvegijos kronų) ~70 EUR;
Patalynės užvalkalai, rankšluosčiai nakvynės vietose ~15 EUR (2 naktimis hostelyje ir kempingo nemeliuose) galima vežtis savo);
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu (tinka Europos sveikatos draudimo kortelė);
Dveji pusryčiai kelte – 22 EUR/asm.;
Dvi vakarienės kelte – 70 EUR/asm;
Dvivietė kajutė kelte – 70 EUR/asm;

Papildoma informacija:
Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas;
Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda;
Būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę;
Papildomos informacijos teiraukitės kelionių centre.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu: info@ft.lt  arba telefonu 852685966