Po vaizdingąjį Dainavos kraštą

Po vaizdingąjį Dainavos kraštą

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Birštonas, Alytus, Veisėjai
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Pažintį su Dzūkija pradėsite balneologiniame, purvo ir klimato terapijos kurorte Birštone. Pakilsite į vieną gražiausių Lietuvoje piliakalių – Vytauto kalną, kur stovėjo XIV a medinė pilis, paragausite mineralinio vandens parko biuvetėje. Birštono apylinkėse esantys mineralinio vandens ištekliai yra gausiausi Lietuvoje, o pats miestas yra įsikūręs ant mineralinio vandens kupolo, todėl gėlą vandenį tenka pumpuoti iš už 7 km.

Didžiausia Lietuvos upė Nemunas, šiose apylinkėse neįprastai vingiuodama 80 km ruože, padaro Nemuno kilpas. Siauriausia sąsmauka (atstumas tarp skirtingomis kryptimis tekančių upės vagų) ties Birštonu siekia vos 1,2km. Įdomios informacijos apie unikalaus graštovaizdžio susiformavimą sužinosite apsilankę regioninio parko lankytojų centre.
Vėliau važiuosite į Dzūkijos sostine titiluojamą Alytų, netoli kurio, vaizdingame Nemuno slėnyje įsikūręs nuotykių parkas „Tarzanija“. Nuotykių parkas – tai tarp medžių įrengtos aikštelės, trasos ir kliūtys. Trasą sudaro medžiai sujungti tilteliais, kabančiais tinklais, judančiais rąstais, trosais ir įvairiomis kitokiomis sąsajomis bei kliūtimis. Parke rasite 7 skirtingo sudėtingumo trasas suaugusiems ir paaugliams ir vieną specialią trasą vaikams nuo 3 iki 7 m. Taip pat, prisitvirtinę trosu, galėsite išbandyti skrydį per Nemuną ir atgal.
Pasisėmę įspūdžių važiuosite į Metelių regioninį parką, kuriame Dzūkijos grožį įvertinti galėsite pasivaikščioję parko direkcijoje siūlomais pažintiniais takais, išsimaudę Dusios ar Metelių ežeruose. Parkas garsėja vieninteliu Lietuvoje bekočių ąžuolų mišku, daugiau nei šešiasdešimčia į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų rūšių. Balutėse, žemapelkių kemsynuose išlikęs nedidelis skaičius vienų rečiausių ir paslaptingiausių krašto gyvūnų – balinių vėžlių, dzūkuose dar „gelažinėm varlėm“ vadinamų.
Pagal galimybę, pamatisite unikalų Lietuvoje „dainuojantį fontaną“ ant Ančios ežero Veisėjų miestelyje.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt   arba telefonu 852685966