PRAMOGOS DUBINGIŲ ŽIRGYNE IR VELYKŲ ZUIKIO LAUKTUVĖS - Fortūna Travel

PRAMOGOS DUBINGIŲ ŽIRGYNE IR VELYKŲ ZUIKIO LAUKTUVĖS

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Dubingiai, Bebrusų km
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Savo kelionę pradėsime nuo Dubingių. Dubingių miestelis įsikūręs prie ilgiausio Lietuvos ežero – Asvejos. Dubingiai 16 a. buvo valdomi kunigaikščių Radvilų ir buvo kunigaikštystės centras. Labiausiai Dubingius išgarsino Barbora Radvilaitė, gyvenusi pilyje iki vedybų su karaliumi Žygimantu Augustu.

Pilis XVII a. atiteko kitoms didikų giminėms ir sunyko per karus su švedais XVIII a. 19 a. Dubingiai priklausė grafams Tiškevičiams. Pasivaikščiosite Dubingių piliavietės pažintiniu taku. Susipažinsite su  Dubingių miestelio istoriniu ir kultūriniu palikimu. Apsilankysite Dubingių žirgynę. Čia mūsų lauks įdomi ir įspūdinga, mokomoji – pažintinė ekskursija. Apsilankysime afrikietiškų stručių fermoje, kurioje kiekvienas mūsų galėsime pasidaryti nuotrauką prie stručių, pamatysime įspūdingo dydžio stručių kiaušinius, turtėsime retą galimybę pažiūrėti, kokio storio stručio kiaušinio lukštas ir galėsime stručių kiaušinius sulyginti su anties ir vištos kiaušiniais.

Apsilankysime Mini Zoo – susipažinsime su nuostabiais „Dubingių žirgyno“ gyventojais – kupranugariuku Fokusu, asiliuku Antonu, kengūriuku Albiku, pamatysime tauriuosius elnius, grakščiuosius danielius, gražuoles alpakas, juodąsias gulbes, ožiukus, aveles, triušius ir vištytes bei kita. Taip pat iš arti pamatysime kaip pastatyta arklidė, išvysime unikalios konstrukcijos – apvalų dengtą maniežą, sužinosime apie šios statybos ypatumus. Taip pat tai išskirtinė galimybė vienoje vietoje pamatyti retas pasaulyje žirgų veisles: Anglijos karalienės globojamus šyrų veislės žirgus, amerikietiškus paintų veislės žirgus, kuriais jodinėjo indėnai ir kaubojai, gražuolius karališkuosius olandiškus fryzų veislės žirgus, ispaniškus andalūzus, lietuvišką žemaitukų veislės atstovą ir daugelį kitų. Ekskursijos vadovas papasakos mums apie kiekvienos veislės ypatumus, žirginio sporto istoriją ir dabartį, žirgų panaudojimą praeityje ir šiandien.

Toliau kelionę tęsime į Bebrusų kaimą. Čia įsikūrusiame ,,Meniškame kaime“ dalyvaudami edukacinėje programoje ,,Velykų zuikio lauktuvės“ susipažinsite su Velykų tradicijomis. Jums velykines lietuvių liaudies dainas dainuos ir pačius dainuoti mokins profesionalūs dainininkai. Vašku išmarginsite velykinį margutį, iš molio nusilipdysite Velykų avinėlį stalui namuose papuošti,  nusiliesite po kvapnią bičių vaško žvakę, kuri Jūsų šventiniam stalui suteiks ypatingą aromatą. Na o po darbų pasivaišinsite ,,keptu zuikiu“, atsigersite kvapnios arbatos ir paragausite nuostabaus naminio pyrago. Tad diena tikrai neprailgs ir namo sugrįšite kupini įspūdžių.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt arba telefonu 852685966