Saldžioji labaratorija Šiauliuose - Fortūna Travel

Saldžioji labaratorija Šiauliuose

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Šiauliai
  • Išvykimas: 2019/07/27
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Per vieną dieną pamatysime daug įdomių vietų, išgirsime nemažai nuostabių istorijų. Ir visa tai viename Žemaitijos mieste, kuris nuo seno vadinamas Saulės miestu. Pasivaikščiosime seniausia pėsčiųjų gatve Lietuvoje. Pamatysime gatvių sankryžą, kuria kažkada tekėjo upelis (dabar trykšta fontanas), gaidį, kuris daugiau kaip dešimt užsienio kalbų sveikinasi su praeiviais: “Sveiki atvykę į Šiaulius”. Sužinosime tragišką egzotiškų paukščių – pelikanų meilės istoriją, na ir žinoma, pamatysime Šiaulių miesto simbolį – šaulio skulptūrą, kuri šiauliečių meiliai vadinama “Sauliuku”. Dalyvausime šokoladinėje šventėje – tai vieta kur Jūs patys galite išmokti gaminti saldainius, pasiklausyti saldžių istorijų, išsiteplioti nosį šokoladu ir pagaminti unikalų savo paties saldainį…“Rūtos“ šokolado muziejuje sužinosime šokolado istoriją, maišysime tamsaus tiršto šokolado masę, gaminsime saldainius. Ko nepajėgsite suvalgyti, tai parvešite namiškiams.
Lankysime garsujį Kryžių kalną – unikalią sakralinę vietą, kurią sudaro piliakalnis ir kalvos šalia jo, apstatyti kryžiais. Į čia iš visos Lieuvos važiuoja maldininkai, piligrimai, stato savo kryžius. Tai tikėjimo ir vilties vieta, simbolizuojanti Jėzaus meilę per Kryžiaus slėpinį. Kalnas buvo ne kartą niokojamas besikeičiančios valdžios, bet tikintieji atstatinėdavo kryžius, dažniausiai naktimis. 1993 m. šį kalną aplankė popiežius Jonas Paulius II.
Grįžtant aplankysime Šeduvos malūną, kurio pradžia – 1905-ieji metai… Tada jis buvo pradėtas statyti. Tarsi kažkokio užkeikimo persekiojimas, malūnas, dar nebaigtas statyti, užsidegė, jo vos nepraradome karo metais (buvo smarkiai apgriautas). Tačiau malūnas niekada nebuvo užmirštas – tarybiniais (1967 aisiais) metais jis tapo pasilinksminimų vieta – žmonės į jį plaukdavo kaip į atlaidus. Keletą metų malūnas buvo apleistas, paliktas likimo valiai. Tačiau 2000 aisiais metais tarsi iš naujo atgimė. Čia rasite daug motyvų, besisiejančių su skaičiumi 7, kuris yra laikomas mistiniu, magišku, nešančiu laimę.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt   arba telefonu 852685966

 Šiauliai, Rūtos fabrikas, šokolado degustacija, Kryžių kalnas, Šedūvos malūnas