Talinas - Helsinkis – Tartu aplankant du interaktyvius centrus – “Heureka” ir “AHHA” - Fortūna Travel

Talinas – Helsinkis – Tartu aplankant du interaktyvius centrus – “Heureka” ir “AHHA”

Šalis: Estija, Suomija

 • Vietovė: Talinas, Helsinkis, Tartu
 • Išvykimas: Pasirenkate jūs
 • Dienų skaičius: 3d.
 • Transportas:
nuo 125 €

Aprašymas

1 diena 07:00 val. išvykimas. Vykstame Talino link. Atvykus į Taliną aplankysime pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų* http://lennusadam.eu Tarp daugybės pramogų turistams siūloma išbandyti suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėti garsųjį ir apdainuotąjį geltonąjį submariną, kurio viduje yra įrengta nedidelė kino salė.Trokštantiems ne tik pramogų, bet ir žinių, muziejus yra parengęs nemažą įvairių laivų ekspoziciją. Angare saugomas ir vienintelio vietinės gamybos laivo nuolaužos, išlikusios nuo viduramžių, taip pat čia saugomas ir įspūdingas estų povandeninis laivas „Lembit“, o muziejaus uoste galima pamatyti tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ledlaužį galima apžiūrėti ir iš vidaus, pasivaikščioti po denį ar vidines laivo erdves.   Pavakary atvykstame į Taliną. Apžvalginė ekskursija po vakarinį Talino senamiestį:  Tompea pilis, Šv. Domo katedra, “Trumpoji koja”, rotušė, “bandelių skersgatvis”, miesto amatininkų ir “juodagalvių” gildijos pastatai, Šv. Nigulistės bažnyčia, “Storosios Margaritos” bokštas. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena Ryte išvykstame į uostą. Išplaukiame į Helsinkį. Atplaukus vykstame vykstame į „Heureką“*(www.heureka.fi). Interaktyviajame muziejuje patraukliai pateikiamos mokslo – nuo lingvistikos iki biochemijos – teorijos ir išradimai, dabarties technologijos, pristatomi ir analizuojami įvairūs mūsų planetos socialiniai ir gamtos reiškiniai. Sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs mažam ir suaugusiam, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti ir pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Muziejuje yra keletas nuolatinių ekspozicijų, bet dauguma jų dažnai keičiamos ar atnaujinamos. Viena mėgstamiausių parodų – „Apie monetas“. Ji skirta Suomijos monetų kalyklos 150-osioms metinėms paminėti. Ypač žavi galimybė pasigaminti monetą su savo atvaizdu. Išbandyti savo drąsą galima važiuojant dviračiu maždaug penkių metrų aukštyje ištemptu lynu. O moderniame planetariume turėsite progą pasisemti ir astronomijos žinių, nes čia rodomi filmai apie visatą. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Helsinkį: apžiūrėsime unikalią granito uoloje iškaltą  Tempeliaukio bažnyčią; aplankysime gražiausias miesto aikštes, apžiūrėsime modernaus meno muziejaus pastatą, primenantį ledo luitą, naujo dizaino pastatą – ”Tylos koplyčią”. Aplankysime garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus parką, apžiūrėsime jam pastatytą orginalų paminklą iš 600 nerūdijančio plieno vamzdžių. 18:30 val. gražiu M/S Baltic Princess laivu išplaukiame į Taliną. Pramogos laive. Nakvynė kajutėse laivui stovint Talino uoste. 

3 diena 08:00 val. išlipame iš laivo. Išvykstame į Tartu. Atvykus lankomės Mokslo centre AHHA*, kur galėsime susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu.
Apie 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje lankytojams siūloma: milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų. O ypatingame sferiniame planetariume galima stebėti milijonus žvaigždžių ir žiūrėti filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo Takayuki Ohiro sukurtas projektorius „Megastar“ – pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Ohiro išradimas, kaip pasaulyje daugiausiai žvaigždžių aprėpiantis projektorius, įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

Pažintis su Tartu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelės, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, “Velnių” ir “Angelų” tiltai. Tartu universiteto biblioteka ir istorijos muziejus, kurioje saugoma apie trys milijonai knygų, 45 inkunabulai, senų graviūrų kolekcija, Tartu universiteto pastatų kompleksas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Šv. Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas. Pavakaryje švykstame Lietuvos link.Vakare grįžtame į Uteną.

Kelionės kaina nuo: 125 EUR                                          

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu;
 • – 1 nakvynė viešbutyje Taline su pusryčių paketu;
 • – 1 nakvynė keturvietėse B klasės (be lango) laivo kajutėse;
 • – kelionės vadovo paslaugos;
 • – ekskursinė programa; 

Papildoma informacija:

 •  „Hureka“ mokslo ir žinių centras – įskaitant  vieną   1 filmą planetariume –  15 Eur/asm;
 •  „Lenusedam“ muziejus Taline –7 EUR moksleiviams, 14 EUR suaugusiems;
 • AHHA mokslo centras – 10 Eur /asm;

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966