Burbiškio dvaras - tulpių žydėjimo šventė - Fortūna Travel

Burbiškio dvaras – tulpių žydėjimo šventė

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Kėdainiai, Šiauliai
  • Išvykimas: 2018/05/12
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas:
nuo 25 €

Aprašymas

BURBIŠKIO DVARAS – TULPIŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ BEI KRYŽIŲ KALNAS

Ne tik į Olandiją pavasariais suplūsta tūkstančiai turistų stebėti tulpių žydėjimo šventės. Burbiškio dvaro tulpynai – ne ką mažiau nuostabūs. Burbiškio dvaras turi bene didžiausią iš Baltijos šalių dvarų tulpyną – čia gegužę sužydi daugiau kaip 400 rūšių žiedų.

 

Ryte išvyksime link Šiaurės Lietuvos. Pakeliui sustosime Kėdainiuose – viename  iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų senamiestį, įtrauktą į kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas. Pavaikštinėsime po Rotušės aikštę, pamatysime ramiai sruvenantį Nevėžį, susipažinsime su miesto įžymybėmis, 4 bažnyčiomis: Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčia ir Šv. Jurgio bažnyčia – katalikų, evangelikų liuteronų bažnyčia ir evangelikų reformatų bažnyčia* bei  Viešpaties Atsimainymo cerkve. Išvykdami aplankysime M. Daukšos ąžuolą, kuris vis dar ošia prakalbą į „malonųjį  skaitytoją“,  ir vienintelį Lietuvoje minaretą – vieno iš Kėdainių šeimininkų palikimą.
Toliau kelias mus ves link ekskursijos po Jurgaičių (Domantų) piliakalnį, dažniau vadinamas Kryžių kalnu. Ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Suskaičiuota, kad Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. Kryžių, iš kurių  53 įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Krikščionių pasaulyje šį kalną dar labiau išgarsino čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II. Nepraleisime progos apžiūrėti pačius Šiaulius – tai ketvirtasis pagal gyventojų skaičių šalies miestas Šiaurės Lietuvoje. Pasivaikščiosime po mažosios architektūros bulvarą, kur pasigrožėsime linksmomis skulptūromis: „trys paukščiai“, „trys nykštukai“, „senelis su anūkais“, „skaitantis žmogus“, „mergaitė su dūdele“, „angelų lietus“, „mano batai“ bei fontanais: Rūdės, „pelikanai“, „motinystė“. O gerokai po pietų, vyksime lankyti Burbiškio dvaro*, kuris žavi įspūdingais tvenkiniais su salomis, sujungtomis 12 tiltų, didingais parko vartais, mitologiniu akmeniu su „Marijos pėda“, sakoma jį palietus išsipildo visi norai! Atstatytame rūmų svečių korpuse įrengti svečių namai, rūmų verandoje – dvaro istorijos ekspozicija. Šis visiems puikiai žinomas dvaras turi bene didžiausią Baltijos šalyse dvarų tulpyną — gegužę čia pražysta daugiau nei 400 rūšių žiedų. Aplankę Šiaurės Lietuvos kraštą, sužinoję ir daug pamatę vakare išvyksime namo.

Kelionės data: 2018-05-12

Kelionės kaina: 25 EUR

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
Kelionės vadovo – gido paslaugos;
Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) pažymėti lankomi objektai į kelionės kainą neįskaičiuoti;
Burbiškio dvaras: ~7 €/asm;
Kėdainių Evangelikų reformatų bažnyčios lankymas: ~2 €/asm.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Žygimantų g. 14-1, el. paštu info@ft.lt   arba telefonu 852685966