Vokietija. Harco kalnų grožis - Fortūna Travel

Vokietija. Harco kalnų grožis

Šalis: Vokietija

  • Vietovė: Harcas, Magdeburgas, Kvedlinburgas, Goslaras
  • Išvykimas: 2019/09/13
  • Dienų skaičius: 4d.
  • Transportas: -
nuo 189 €

Aprašymas

1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į viešbutį Lenkijos – Vokietijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė į Vokietiją. Atvykimas į Magdeburgą, įsikūrusį prie Elbės upės. Vienos pagrindinių Vokietijos bažnyčių – Šv. Mauricijaus ir Šv. Kotrynos katedros, kurioje palaidotas vokiečių kaizeris Otto Didysis, apžiūrėjimas. Lankymasis architekto F.Hundertwasserio *„Žaliojoje citadelėje“. Tai pastatas, išsiskiriantis nestandartiniais architektūriniais sprendimais ir jį puošiančia augmenijos gausa. Laisvas laikas. Išvykimas iš Magdeburgo.

Kelionė į Falkenštein Harco miestelį, kuris pavadinimą gavo dėl aukštai virš miestelio stūksančios Falkenšteino pilies. Lankome *Falkenšteino pilį, dėl savo grožio vadinamą Harco Noišvanštainu. Nuo pilies terasos atsiveria nuostabus vaizdas į žalumoje paskendusius Harco kalnus. Išvykstame į Harco priekalnėse išsidėsčiusį Kvedlinburgą, įkurtą 922 m. ir vadinamą „Vokietijos lopšiu“.

Vienas didžiausių Vokietijoje Kvedlinburgo senamiestis yra įtrauktas į pasaulinį UNESCO kultūros paminklų sąrašą. Pažintis su miestu: Pilies kalva, ant kurios stūkso Kvedlinburgo pilis, Šv. Servacijaus vienuolyno bažnyčia ir katedros lobynas, Šv. Viperto kripta, turgaus aikštė, kurią puošia XIII – XIV a. Rotušė ir turtingų miestelėnų namai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėti fachverkiniais, neogotikiniais bei jugendo stiliaus pastatais, paragauti originalaus vietinio alaus.

Keliaujame į Harco kalnų papėdėje įsikūrusį spalvingąjį Vernigerodės miestelį, kurio senamiestis dėl puikių fachverko stiliaus namų vadinamas „Harco kalnų perlu“. Pažintis su senamiesčiu: rotušė, šulinys, vakarinės miesto sienos bokštas, Mikalojaus aikštė. Nakvynė viešbutyje

3 diena. Pusryčiai. Siauruoju *geležinkeliu kylame (~ 34 km) į aukščiausią Harco kalnyno viršukalnę Broken (1142 m). Pasak padavimų, būtent čia Valpurgijos naktį suskrenda viso pasaulio raganos. Pageidaujantys gali aplankyti Broken *muziejų. Gėrimės nepaprasto grožio apylinkių vaizdais. Nusileidus nuo Broken viršūnės vykstame į daugiau nei 1000 metų senumo apylinkes garsinusias Rammelsbergo sidabro *kasyklas, saugomas UNESCO.

Apžiūrime istorines šachtas, kuriose dirbo kasėjai ir jų pagalbininkai, išgaudavę sidabrą, auksą, cinką, šviną ir kitus metalus. Atvykimas į vieną gražiausių senosios Vokietijos miestų, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą – Goslarą. Pasivaikščiosime po viduramžišką, spalvingą senamiestį, kuris tarsi suskirstytas į tris teritorijas: imperatoriškoji, turtingoji pirklių ir amatininkų, ir skurdžioji – kalnakasių. Apžiūrėsime kunigaikščių rūmus, Šv. Simono ir Judo bažnyčią, kunigaikščio remiamą špitolę, miesto malūną, turgaus aikštę su rotuše ir išlikusiais turtingų gildijų namais. Laisvas laikas senamiestyje. Senamiesčio namai vienas kitą lenkia puošyba. Langinės – tarsi atvirukai, tapyti geometrinėmis figūromis, augalų motyvais, namų sienos dekoruotos Biblijos tekstais, išlikusios ir namų statymo datos. Išvykimas iš Goslaro. Kelionė per Vokietiją. Vėlai vakare atvykimas į viešbutį Lenkijoje. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina: nuo 189 eur /asm.

 Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė patogiu autobusu;
  • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje:
  • gido – vadovo paslaugos;
  • ekskursinė programa;