Vyno, sūrio ir aliejaus aromatai Suvalkijoje

Aliejaus aromatai ir ypatingo vyno skonis Suvalkijoje

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Šakiai
  • Išvykimas: 2019/07/06
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Keliausime į Šakių link. Pravažiuosime Lukšių miestelį. Gražesnį miestelį šiame krašte sunkiai surastume. Ne paslaptis, kad kalvystės ir skulptūros darbais garsėjantis miestelis, už savitumą labiausiai ir yra dėkingas entuziastui, dabartiniam miestelio seniūnui. Greta jo įsikūręs visai neseniai restauruotas bei duris atvėręs Zyplių dvaras. Pasivaikščiosime po jo parką, vietinis gidas supažindins su įstabia šio dvaro istorija.

Vėliau mūsų kelias vingiuos link aliejaus spaudyklos „Aletovis“ Šakiuose, kur išvysime kaip mechaniniu būdu išsaugant visas gamtos dovanotas pirmapradės medžiagos savybes spaudžiamas aliejus. Čia speciali kontrolės sistema visame procese garantuoja presavimą ir išpilstymą be deguonies ir šviesos poveikio, nes kitaip aliejus apkarstų. Juk kiekvienam įdomu pamatyt, smalsu išgirst, skanu paragaut, norisi lauktuvių parsivežti. Tuomet mūsų lauks tikros suvalkietės, kurios pademonstruos naminio sūrio gaminimo ypatybes, galėsite paragauti ir įsigyti jų gaminamų suvalkietiškų sūrių.

Vėliau keliausime apžiūrėti Gelgaudiškio dvarą. Ant vaizdingo Nemuno upės šlaito esantis XIX a. Gelgaudiškio dvaro rūmų ansamblis neseniai atgijo naujam gyvenimui: dvaro rūmai restauruoti, juose įsikurs miestelio bendruomenės centras. Turėsite puikią galimybę  pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių.  Tai šokiai, kurių choreografija nesudėtinga, jie pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Po šokių pamokos galėsite pasivaišinti pyragu su arbata.

Vėliau įsitikinsite, jog apdainuotas „Pienių vynas“ išties egzistuoja. Be šio nuostabaus skonio vyno, galėsime savo skonio receptorius pamaloninti ir raudonuoju vynu, skanaudami sodraus skonio „Šešių uogų vyno“.  Toliau keliausime į tikrą suvalkiečio sodybą, kur lauks unikalūs pietūs. Senovinė XIX a. pabaigos etnografinė, autentiška kaimo turizmo sodyba, didelis kiemas ir sodas, klėtis su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtis, ežerėlis – viskas alsuoja Suvalkijos praeitimi. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kai čia su savo papročiais ir kalba gyveno mūsų proseneliai. Likę senoviniai daiktai įrodys lietuvio darbštumą ir išradingumą, o pietūs – Suvalkijos kulinarijos ypatingumą.

Galiausiai keliausime į Sudargą, kur apžiūrėsime to paties pavadinimo piliakalnių kompleksą. Visi 5 piliakalniai turi savo vardus. Niekur Lietuvoje nepamatysi tokios panoramos, kaip čia – nuo Vorpilio piliakalnio! Čia pat papėdėje – pilkai melsva Nemuno juosta. Jeigu diena giedri ir skaidri, o regėjimas geras, anapus Nemuno galima įsižiūrėti net už 30 kilometrų esančius Tauragės kaminus.

 

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt arba telefonu 852685966