Austrijos alpės - ištisinis žygis - Fortūna Travel

Austrijos alpės – ištisinis žygis

Šalis: Čekija, Austrija

 • Vietovė: Pilzenas, Neustift, Pinnisalm.
 • Išvykimas: Pasirenkate jūs
 • Dienų skaičius: 10d.
 • Transportas: -
nuo 459 €

Aprašymas

Austrija – įspūdingų kalnų, derlingų slėnių, dainingų žmonių ir turizmo kraštas. Ji yra centrinėje Europos dalyje, kryžkelėje svarbių tarptautinių kelių, besidriekiančių iš Vakarų Europos į Pietryčių Europą ir iš Šiaurės Europos į Pietų Europą. Kaip ir kaimyninė Šveicarija (į kurią Austrija labai panaši ir geografine padėtimi, ir gamta), tai – sausumos valstybė, neturinti išėjimo į jūrą. Austrija nedaug didesnė už Lietuvą ir žymi savo Alpėmis bei Dunojumi. Ji ribojasi su Vokietija, Čekija, Vengrija, Slovakija, Slovėnija, Italija, Šveicarija, Lichtenšteinu.Žygis  Austrijos Alpese tai  ištisinis žygis, reikalaujantis didesnių fizinių pastangų ir patirties. Jo metu negrįšime nakvoti į stovyklavietę, o ilsėsimės kalnuose esančiuose nameliuose. Dėl šios priežasties beveik visada reikės neštis kuprinę su visais būtiniausiais daiktais. Keliausime po 5 -8 val. per dieną, grupėmis po 10 – 14 žmonių. Pusryčius ir vakarienę virsime patys, pietausime kalnuose. Maršruto sudėtingumas bus parinktas pagal grupės galimybes.

Stovyklos data :  pasirenkate jūs, 

Stovyklos trukmė: 10d./9n.

Stovyklos vieta : Neustift im Stubaital miestelis.

1 diena Anksti,  5 val. ryte išvykstame iš Vilniaus („Forum Palace“), 6:30 val. Kauno (Prekybos centras „Mega“). Pagal atskirą pageidavimą galimas išvykimas iš Alytaus, Lazdijų. Kelionė per Lenkiją į Čekiją. Planuojami sustojimai kas 2-4 valandas (po 30 min.) bei sustojimai pagal keleivių pageidavimus . Vėlai vakare atvykstame į Pilzeną . Nakvynė stovyklavietėje.

2 diena Kelionė per Čekija, Austrija. Vakare atvykstame į Unterbergtal slėnyje įsikūrusį jaukų Neustift kalnų miestelį (993 m). Įrengiame stovyklą, ruošiamės žygiui. Nakvynė stovyklavietėje.

3 diena Pusryčiaujame, kraunamės daiktus ir ruošiamės šešių dienų žygiui po nuostabias Stubai Alpes. Vietiniu transportu vykstame kalnų keliais važiuojame iki pradinio kelionės taško Pinnisalm (1560 m). Iš čia nesudėtingu taku einame iki pirmo sustojimo – Karalm (1747 m). Neilgai pailsėję iš lėto kylame šlaitu iki InnsbrukerHutte (2369 m) trobelės, kur vėl galėsi atsipūsti. Pasiilsime, ragaujame vietinių patiekalų bei nuostabiai praleidžiame vakarą. Nakvynė kalnų trobelėje.

4 diena Pusryčiai, po kurių ruošiamės gražiam visos dienos žygiui. Aukščio praradimų nebus daug, tad visą laiką galėsime grožėtis nuostabiais kalnų vaizdais. Antroje dienos pusėje prieiname Lautersee ežerą. Esant poreikiui – atsigaiviname, pailsime, o šiek tiek pakilus pasiekiame dienos tikslą – BremerHutte (2411 m) trobelę. Vakare mėgaujamės bendra vakariene ir dalinamės įspūdžiais. Nakvynė kalnų trobelėje.

5 diena Keliamės, stiprinamės pusryčiais ir rengiamės žygiui į kalną. Nuo trobelės kylame į viršų nešini lengvomis kuprinėmis. Takeliais kylame pažymėta trasa, grožimės vaizdais. Tik budrumo reikia neprarasti. Pakilę 600 m pasiekiame kalno Innere Wetterspitze (3053 m) viršūnę. Mėgaujamės kerinčia Langental slėnio panorama bei apačioje stūksančiais ledynais. Pasistipriname ir tuo pačiu keliu leidžiamės iki BremerHutte trobelės. Bendra vakarienė, įspūdžiai ir poilsis.

6 diena Pusryčiai ir pasiruošimas kelionei pažymėtu akmeniniu takeliu. Tolygiai kylame šlaitu iki apleisto kalnų namelio Simmingjochl (2754 m). Pailsime pasimėgavę vaizdais leidžiamės kalno šlaitu link švyliais apaugusių ežerėlių. Iš jų teka upelis, kuris vėliau šlaitu krinta žemyn. Tikra oazė akmenuotame kalnyne! Poilsis, nuotraukos, pietūs ir kelionė akmenuotu takeliu šlaitu į Langental slėnį. Pasiekiame NurnbergerHutte (2278 m) namelį, skanaujam bendrą vakarienę ir prieš nakvynę dalinamės įspūdžiais.

7 diena Keliamės, užkandam ir keliaujame nesudėtingu takeliu į Mairspitze kalną (2775 m). Poilsis, žvilgsnis į Mutterberg slėnį. Atsargiai leidžiamės šlaitu, žemyn, pasiekiame alpines pieveles, praeiname keletą nedidelių ežerėlių bei nuostabų, gilų, ledyno suformuotą Grunausee ežerą. Pietūs, maudynės, saulės vonios, o po to – lengvas leidimasis šlaitu. Aplinkui matome žydinčius rododendrus, praeiname vandeningą upelį. Įveikę lengvą kilimą dar sykį leidžiamės žemyn, kertame upę ir pasiekiame dienos tikslą – SulzenauHutte (2191 m) trobelę. Bendra vakarienė, įspūdžiai ir nakvynė.

8 diena Pusryčiai. Keliaujame Alpių pievelėmis, prieiname kalno šlaitą ir serpantinais kylame aukštyn. Atsargiai alpinėmis pievelėmis judame į priekį, kilimo viduryje (statesnėse vietose) prisilaikome lynų. Beje, einant šiuo keliu labai dažnai galima pamatyti kalnų ožius. Pasiekus kalno viršūnę gėrimės panoraminiu vaizdu: slėniai, daugybė ežerų bei ledynų. Toliau apie pusvalandį keliaujame kalno viršūne, žavimės Stubai Alpėmis ir pasiekiame kalno Groliertrogler (2902 m) viršūnę. Pietūs, nuotraukos, atsisveikinimas su Alpėmis ir šlaitu atsargiai leidžiamės žemyn. Pasiekiame keletą alpinių pievelių, pereiname akmenyną, kertame sraunią upę. Pasiekiame keltuvus (2308 m) ir jais leidžiamės žemyn iki Mutterbergealm. Vietiniu transportu važiuojame iki Neustift miestelio. Poilsis, bendra vakarienė. Nakvynė stovyklavietėje.

9 diena Ryte išvykstame namo. Keliaujame per Austriją, Vokietiją, Čekiją. Nakvynė stovyklavietėje.

10 diena Anksti ryte pajudame link Lietuvos. Kelionė per Čekiją,  Lenkiją. Kelionėje atgal planuojami sustojimai kas 2-4 valandas (po 30 min.) bei sustojimai pagal keleivių pageidavimus. Vakare (~24 val.) grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionės kaina:  459 € EUR – avansas asmeniui už kelionės paketą, gyvenant kalnų nameliuose  150 €

 • 4 nakvynės stovyklavietėje ir 5 nakvynės kalnų nameliuose;
 • grupės ir kalnų vadovų paslaugos;
 • bendras inventorius : (palapinės, įranga maisto gaminimui, laipiojimo įranga);

Papildomos išlaidos:

 • išlaidos maistui ~30 EUR (gaminamės patys);
 • keltuvams ir vietiniam transportui bei mokamiems objektams reikia turėti ~50 EUR ;
 • gydymo išlaidų užsienyje draudimas bei kitoks kelionės dalyvio draudimas – teiraukitės papildomai agentūroje ;

Papildoma informacija:

 • gyvensime kempinge palapinėse ir kalnuose esančiuose nameliuose , maistą ruošime patys ant dujinių degiklių ;
 • objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis , organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą;

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Vaikams medicinine pažyma iš šeimos gydytojo (forma 082/a)

Į kelionę prašome registruotis telefonu: (8 5) 268 59 66 arba el. paštu: info@ft.lt