Kalnų turizmo žygiai - Austrijos Alpės - Fortūna Travel

Kalnų turizmo žygiai – Austrijos Alpės

Šalis: Čekija, Austrija

 • Vietovė: Neustift, Seduck, Mutterbergalm, Insbrukas, Oberbergtal
 • Išvykimas: Pasirenkate jūs
 • Dienų skaičius: 10d.
 • Transportas: -
nuo 359 €

Aprašymas

Austrija – įspūdingų kalnų, derlingų slėnių, dainingų žmonių ir turizmo kraštas. Ji yra centrinėje Europos dalyje, kryžkelėje svarbių tarptautinių kelių, besidriekiančių iš Vakarų Europos į Pietryčių Europą ir iš Šiaurės Europos į Pietų Europą. Kaip ir kaimyninė Šveicarija (į kurią Austrija labai panaši ir geografine padėtimi, ir gamta), tai – sausumos valstybė, neturinti išėjimo į jūrą. Austrija nedaug didesnė už Lietuvą ir žymi savo Alpėmis bei Dunojumi. Ji ribojasi su Vokietija, Čekija, Vengrija, Slovakija, Slovėnija, Italija, Šveicarija, Lichtenšteinu. Žygis  Austrijos Alpese tai radialinis žygis, skirtas patirties stokojantiems keliautojams. Jam neprireiks ir didelių fizinių pastangų, nes nereikės kartu neštis sunkios, daiktų prikrautos kuprinės.Keliausime po 5 – 10 valandų per dieną, grupėmis po 10 – 14 žmonių. Pusryčius ir vakarienę virsime patys, pietausime kalnuose. Maršruto sudėtingumas bus parinktas pagal grupės galimybes. Žygio pradžios vietą pasieksime traukinukais arba autobusais. Žygio metu nešimės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais rūbais, skraiste nuo lietaus. Kasdien nakvoti grįšime į stovyklavietę. Miegosime palapinėse, nameliuose arba viešbutyje.Kopdami į kalną pabuvosime miške, kalnapušių zonoje, alpinėse pievose, pasieksime sniegynus ir akmenuotas viršūnes. Visą kelią lydės upeliai, kriokliai ir kalnų ežerai.

Stovyklos data: pasirenkate patys;

Stovyklos trukmė: 10d./9n. Stovyklos vieta : Neustift im Stubaital miestelis.

Anksti,  5 val. ryte išvykstame iš Vilniaus („Forum Palace“), 6:30 val. Kauno (Prekybos centras „Mega“). Pagal atskirą pageidavimą galimas išvykimas iš Alytaus, Lazdijų. Kelionė per Lenkiją į Čekiją. Planuojami sustojimai kas 2-4 valandas (po 30 min.) bei sustojimai pagal keleivių pageidavimus . Vėlai vakare atvykstame į Pilzeną . Nakvynė stovyklavietėje.

Kelionė per Čekija, Austrija. Vakare atvykstame į Unterbergtal slėnyje įsikūrusį jaukų Neustift kalnų miestelį (993 m). Įrengiame stovyklą, ruošiamės žygiui. Nakvynė stovyklavietėje.

Ryte einame iki netoli stovyklavietės esančių keltuvų ir kylame iki Bergrest Agrar (1794 m) – tikro parasparnių rojaus. Pasigrožėję puikiais vaizdais, gražiu takeliu kylame iki kalnų trobelės Elferhutte (2080 m), kur turėsime galimybę pailsėti ir užkąsti vietinių patiekalų. Toliau pažymėta trasa kylame iki alpinių pievelių, kurias vėliau keičia akmenys ir nedidelės uolos. Lipame iki Elferspitze viršūnės (2505 m) prisilaikydami uoloje pritvirtintais lynais. Užlipus atsiveria fantastiški vaizdai į Stubai Alpes. Kelionė atgal seka tuo pačiu taku iki pat kalnų trobelės. Leidžiamės keltuvais žemyn iki stovyklavietės, kur praleidžiame naktį.

Ryte vietiniu transportu vykstame iki netoli esančio kalnų miestelio Seduck (1472 m), nuo kurio pradėsime dienos žygį. Kiek paėję mišku, toliau keliaujame alpinėmis pievelėmis. Ėjimas nesudėtingas, kylame tolygiai. Priėjus , akmenų ir uolų atkarpas reikia būti keik atidesniems. Galiausiai, pasiekus kalno Wildkopf (2719 m) viršūnę, prieš mus atsiveria slėnio vaizdai. Pusvalandis viršūnėje ir tuo pačiu keliu grįžtame iki miestelio. Nuo jo vietinis taksi nuveš iki stovyklos. Nakvynė stovyklavietėje.

Anksti ryte keliamės, pusryčiaujame ir autobusu vykstame iki Mutterbergalm (1725 m) keltuvų. Perkame bilietus ir kylame iki Drestner Hutte (2308 m). Pradžioje kirsime upę ir eisime akmenų nuobirynu iki statesnio kilimo. Šiek tiek laiko poilsiui ir vėliau alpinių pievelių takeliais judame į priekį. Kilimas darosi statesnis, atsiveria ledynų panorama. Kylant į kalno viršūnę bus kiek stačiau, tačiau tikrai įveikiama. Užlipus į Groler Trogler (2902 m) galėsime gėrėtis nuostabiais vaizdais į du slėnius ir aplinkinius kalnus. Toliau žygiuojame kalno ketera. Prasideda statokas, bet nesudėtingas nusileidimas alpinėmis pievelėmis į kitą slėnį. Priėję kalnų trobelę Sulzenauhutte (2191 m) užkandam ir toliau leidžiamės slėniu iki autobuso. Nakvynė stovyklavietėje.

Pusryčiai, po kurių išvykstame į Insbruką. Dviejų valandų vietinio gido vedama ekskursija po miestą. Laisvas laikas susipažinimui su miestu. Vakare grįžtame į stovyklą . Nakvynė stovyklavietėje.

Ankstyvi pusryčiai, po kurių autobusu vykstame į tame pačiame slėnyje esantį Falbeson (1250 m) miestelį. Miško keliukais kylame iki Falbesoner Ochsenalm (1822 m) užkandinės poilsiui. Toliau keliausime alpinėmis pievelėmis iki kalnų trobelės Neure Regensburger Hutte (2287 m). Pailsėjus, akmenuotais takeliais kilsime iki Ostliche Knotenspitze (3084 m) arba arčiau esantį Vordere Plattenspitze (2936 m) kalną. Pasigrožėjus Tirolio kalnų panorama leidžiamės žemyn iki autobuso ir važiuojame į stovyklą. Nakvynė stovyklavietėje.

Po pusryčių vietiniu transportu važiuojame į Oberbergtal slėnyje esančią kalnų trobelę Oberrisshutte (1742 m). Susipažinę su vietove, takeliais kylame iki aukščiau esančios trobelės Franz SennHutte (2149 m), kur galėsime kiek atsipūsti. Pailsėję keliaujame tolyn iki akmenų zonos. Kilimas statėja, reikės šiek tiek atidumo. Prieiname uolą, kurioje sukaltos kopėtėlės. Neskubėdami po vieną kylame iki viršūnės Rinnenspitze (3000 m). Joje vietos nedaug, užtat vaizdai į apačioje esantį ledyną, aplinkinius slėnius bei kalnus – nepakartojami! Kiek pabuvę, atsargiai leidžiamės žemyn iki pirmos kalnų trobelės ir užsakytu taksi važiuojame iki stovyklos. Vakaronė, įspūdžių po žygių pasidalijimas . Nakvynė stovyklavietėje.

Ryte išvykstame namo. Keliaujame per Austriją, Vokietiją, Čekiją. Nakvynė stovyklavietėje.

Anksti ryte pajudame link Lietuvos. Kelionė per Čekiją,  Lenkiją. Kelionėje atgal planuojami sustojimai kas 2-4 valandas (po 30 min.) bei sustojimai pagal keleivių pageidavimus. Vakare (~24 val.) grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina:  359 € EUR – avansas asmeniui už kelionės paketą, gyvenant stovyklavietėje 100 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu ;
 • 9 nakvynies  kempinge;
 • grupės ir kalnų vadovų paslaugos;
 • bendras inventorius : (palapinės, įranga maisto gaminimui, laipiojimo įranga);

Papildomos išlaidos:

 • išlaidos maistui ~30 EUR (gaminamės patys);
 • keltuvams ir vietiniam transportui bei mokamiems objektams reikia turėti ~70 EUR ;
 • gydymo išlaidų užsienyje draudimas bei kitoks kelionės dalyvio draudimas – teiraukitės papildomai agentūroje ;

Papildoma informacija:

 • gyvensime kempinge, palapinėse, kiekvieną dieną išeisime ir grįšime nakvoti į kempingą , maistą ruošime patys ant dujinių degiklių ;
 • objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis , organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą;

Reikalingi dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Vaikams medicinine pažyma iš šeimos gydytojo (forma 082/a)

Į kelionę prašome registruotis telefonu: (8 5) 268 59 66