Šokoladu kvepiantis Kaunas + degustacija Stakliškėse - Fortūna Travel

Šokoladu kvepiantis Kaunas + degustacija Stakliškėse

Šalis: Lietuva

  • Vietovė: Kaunas, Birštonas, Stakliškės
  • Išvykimas: 2019/08/31
  • Dienų skaičius: 1d.
  • Transportas: -

Aprašymas

Keliausime į  šokolado gamybos manufaktūra Kaune. Jos metu išgirsime šokolado atsiradimo istoriją,sudalyvausime akloje degustacijoje kurioje spėliosime kokios šokolado rūšys pateiktos, pasivaikščiosime po šokolado saldumynų gamybos manufaktūrą, pamatysime kaip gaminami rankų darbo saldainiai, tuščiavidurės figūros, reklaminiai gaminiai ir žinoma patys galėsime pasigaminti pačių šviežiausių saldainių, išsilieti norimą figūrėlę ir padekoruoti ją spalvotu šokoladu. O galiausiai galėsime visus savo pasigamintus kūrinius išragauti ar parsivežti namo, kaip saldžiausius prisiminimus. Vėliau turime turiningą ekskursija po Kauną.

Vėliau keliaujame į Birštono muziejų. Čia vieni įdomiausių ir rečiausių eksponatų: medinio vamzdžio, kuriuo 19 a. antroje pusėje iš šaltinių į gydyklas tekėjo mineralinis vanduo, fragmentas, to paties laikotarpio metalinė vonia, karieta, vežiojusi poilsiautojus. Aplankysime sakralinį muziejų. Čia pristatoma sakralinio meno ekspozicija, taip pat memorialinės ekspozicijos, skirtos kardinolui Vincentui Sladkevičiui ir arkivyskupui kankiniui Teofiliui Matulioniui.

Čia sudalyvausime edukaciniame užsiėmime „Kvepiantis Birštono banginis“, kurios metu kepsime meduolius, išgirsime įdomių pasakojimų apie miesto stebuklingąjį šaltinį ir kuo miestui svarbus banginio simbolis. Taip pat apsilankysime Birštono muziejuje, kuriame susipažinsime su Birštono mineralinių vandenų šaltinių istorija. Su mineraliniais vandenimis siejama ir Birštono kurorto įsikūrimo pradžia, kai 1846 m. Stakliškių kurorto gydytojas Benediktas Bilinskis, susidomėjęs Birštono šaltiniais, atsiuntė čia ligonę, kuriai nepadėjo Stakliškių gydomieji šaltiniai. Birštone ligonė pasveiko. Birštono šaltinių vanduo iki šiol naudojamas gydymui ir vartojimui. Kurorto teritorijoje yra 13 eksploatacinių mineralinio vandens gręžinių. Birštone veikia seniausia Lietuvoje mineralinio vandens pilstymo įmonė, kurioje nuo 1924 metų pramoniniu būdu į butelius buvo pradėtas pilstyti natūralus mineralinis vanduo.

Sudalyvausime edukacinėje programoje, kurioje susipažinsime ir sužinosime su senaisiais Birštono mineralinio vandens šaltiniais bei šiuo metu Birštone esančius mineralinio vandens šaltinius. Išgirsime apie mineralinio vandens gavybą ir pilstymą, jo gydomąsias savybes, o edukacijos pabaigoje vyks mineralinio vandens degustacija.Vėliau keliausime pasižvalgyti po miestą bei jo tikrą puošmeną neogotikinio stiliaus Šv. Antano Paduviečio bažnyčią. Joje kasmet vyksta įvairūs koncertai ir renginiai sakralinėmis progomis. Užsuksime ir į dainų kalnelį, kuris yra šalia Šv. Antano Paduviečio bažnyčios. Čia gausu iš medžio išdrožinėtų skulptūrų, kurios sukurtos liaudies dainų motyvais. Galiausiai vyksime į Stakliškes pasmaguriauti Lietuviško midaus. Ekskursijos metu būsime supažindinti su midaus ir midaus gėrimų gamybos technologija bei gamybinėmis patalpomis. Degustuosime 5 rūšių gėrimus.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu 852685966