Kalnų ir vandens turizmo žygiai Slovakijoje - Fortūna Travel

Kalnų ir vandens turizmo žygiai Slovakijoje

Šalis: Slovakija

  • Vietovė: Tatranska Lomnica, Rainerova Chata, Hornad, Cervene, Stara Lubovna
  • Išvykimas: Pasirenkate jūs
  • Dienų skaičius: 7d.
  • Transportas: -
nuo 190 €

Aprašymas

7 d. kelionė / 5 d. turistinė stovykla – žygis. Slovakijos Pieninų ir Tatrų kalnų, ir upių – žygių ir raftingo įspūdžių kupinas laikas, kurio dėka ir jaunas, ir patyręs dar kartą atras savyje nenugalimą norą įveikti gamtos stichijų nesutramdomą jėgą!!!

1 diena Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją.( 920 km).

2 diena Labai anksti ryte atvykstame į Slovakiją. Susipažinimas su kempingu ir pasiruošimas žygiui. Aklimatizacinis žygis.

1 variantas: Nuo kempingo einame pėsčiomis į Tatranska Lomnica (850 – 890 m, 1650 gyventojų), įkurtą XIX a. pabaigoje. 1892 m. čia buvo pastatyta pirmoji sanatorija. Šiandien miestelyje gausu viešbučių, privačių pensionų, Tatrų nacionalinis parko muziejus, dvi XX a. pradžioje statytos bažnyčios. Toliau einame link krioklių. Maly Skryty Vodopad (1233 m). Einame iki Rainerova Chata. Tai seniausia kalnų nakvynės vieta Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose, pastatyta XIX a. viduryje. Leidžiamės į Stary Smokovec. Važiuojame traukiniu į Tatranską Lomnicą. Iš čia – į kempingą.

2 variantas: Žygis. Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas „Slovenskij Raj“. Traukiniu važiuojame į Popradą (672 m, 55 000 gyventojų). Vykstame į Letanovce. Žygis Hornad upės kanjonu. Įspūdingi vaizdai, uolos, olos, išvartyti medžiai, upės kanjono vingiai, šaltinių vanduo, grandinės, laipteliai, kabantys tiltai. Vakare traukiniu grįžtame į kempingą.
3 diena 1 variantas: Žygis į Rysy viršūnę (2499 m). Viršūnės papėdėje aplankome “Chata pod Rysy“, kur ilsimės ir ragaujame kalnų žolelių arbatą. Rysy – viena nuostabiausių Aukštųjų Tatrų viršūnių. Iš čia atsiveria nuostabi Slovakijos ir Lenkijos kalnų panorama. Vakare traukiniu grįžtame į kempingą (Slovakija).

2 variantas: Žygis Štrebske Pleso rajone. Nuo Štrebske Pleso miestelio (1355 m, 350 gyventojų) prasideda nuostabus maršrutas į Mlynicką Doliną. Pasiekiame krioklį Skok (25 m aukščio). Palypėję aukščiau matysime viršūnes:Satan (2421 m), Štrybski štit (2381 m), Velke Solisko (2412 m), ežerus: Kozie, Capie. Pakylame į perėją Bystro Sedlo (2314 m) iš kur esant geram orui atsiveria nuostabus vaizdas. Keliaujame žemyn. Vakare traukiniu grįžtame į kempingą.

4 diena Vykstame į Cervene Klastor gyvenvietę įsikūrusią pačioje Peninų Nacionalinio Parko širdyje, kuri įžymi savo kaimynyste su garsiuoju XIII a. kartuzanų vienuolynu. Įsikuriame stovykloje ant Dunaec upės, garsėjančios plaustų plukdymo maršrutais, kranto. Po pusryčių grupė pasidalina į 2 dalis po 10-15 žm. 1 grupė vyksta iki Lysa pod Dunaicem vietovės. Prieš pradėdami plaukti išklausome paskaitą apie vandens turizmo technikos pagrindinius principus. Atgal iki bazinės stovyklos plaukiame Dunaec upe kartu su vandens turizmo instruktoriumi. Plaukiame kajakais ir baidarėmis apie 11 km. Atvykstame į stovyklą. Pietaujame, poilsiaujame. Po pietų 2 grupė vyksta į Lysa pod Dunaicem vietovę ir pakartoja 1 grupės maršrutą. Vakare vykstame į Vysne Ruzembachy miestelio terminius baseinus. Po vakarienės aptariami dienos rezultatai, teorinis pasiruošimas kitai dienai.

5 diena Po pusryčių grupė vėl pasidalina į 2 dalis. Instruktorius primena vandens turizmo taisykles. Pasinaudodama vandens turizmo technikos pagrindais 1 grupė kartu su instruktoriumi baidarėmis ir kajakais leidžiasi į antrą mokymo etapą. Grupės vėl plaukia 10-11 km. Plaukiame Dunaec upe, įveikdami Dunaijskij Predlom, pačią gražiausią upės atkarpą. Įgaudama vis daugiau įgūdžių grupė pasiekia Liesnica vietovę. Iš ten grįžtame į bazinę stovyklą. Po pietų 2 grupė pakartoja 1 grupės maršrutą arba pasirenka kitą poilsio formą: žygį į kalnus, plaukimą plaustais, žvejybą ar kt. Vakarienės metu aptariami dienos rezultatai.

6 diena Po pusryčių išvykstame į Stara Lubovna miestelį, kuris yra 30-35 km nuo C. Klastor (susisiekimas autobusu 30-40 min. arba dviračiais 3-3,5 val.). Atvykus į Starą Lubovną miestelį lankomės vienoje gražiausių Slovakijos pilių, kurią apie 500 metų valdė lenkų kunigaikščiai. Po apžvalginės ekskursijos, grupei pageidaujant, galima surengti tikrą ekspediciją į šalia pilies esančius urvus, kurių grožis pasiekiamas tik tikriesiems drąsuoliams. Po pietų išvykstame link Lietuvos.

7 diena Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina – 190 EUR
Kelionės datos: pasirenkate jūs

Į kelionės kainą įskaičiuota:
– kelionė autobusu (autobusus žr. www.anc.lt);
– 4 nakvynės kempinge;
– grupės kalnų vadovų paslaugos;
– ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos:
– išlaidos maistui ~18 Eur (gaminamės patys);
– išlaidos traukiniui, keltuvų bilietams, lankytiniems objektams ~70 EUR;
– vandens turizmo inventoriaus nuoma bei instruktoriaus paslaugos ~ 15 Eur žm./d.;
– sveikatos draudimas – papildomai teiraukitės agentūroje;
– priemoka už nakvynę nameliuose ~ 10 Eur žm./nakt.

Papildoma informacija:
– gyvensime kempinge palapinėse arba nameliuose, kiekvieną dieną išeisime ir grįšime nakvoti į kempingą;
– žygio pradžios vietą pasieksime traukinukais arba autobusu;
– žygio metu nešimės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais drabužiais, skraiste nuo lietaus;
– keliausime po 5–8 val. per dieną grupelėmis po 8–12 žmonių. Kiekviena grupelė turės vadovą;
– maistą ruošime patys ant dujų degiklių ;

Reikalingi dokumentai:
– LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.
– Vaikams medicinine pažyma iš šeimos gydytojo (forma 082/a)

1 stovyklos etapas vyks Tatrų kalnuose. Aukštieji Tatrai – nacionalinis parkas, kuriame saugomas kalnų kraštovaizdis (kalnai, kriokliai, upeliai, ežerai), gyvūnija ir augalija. Šie kalnai atviri ir prieinami visiems, sėkmingai keliauti gali tiek vaikai, tiek solidaus amžiaus žmonės. Nereikia būti patyrusiam kalnuose, kad galėtumėte tvarkingais ir saugiais takais įkopti į viršūnes ar pereiti perėjas.

2 stovyklos etapas vyks Peninų kalnuose. Peninų Nacionalinis parkas išsidėstęs šiaurinėje – rytinėje Slovakijos dalyje. Jo dydis 2125 ha. Tai pirmasis tarptautinis gamtos rezervatas Europoje, įkurtas 1932 metais. Unikalus Peninų nacionalinio parko reljefas, skiriantis išorinę ir vidinę Karpatų kalnagūbrio dalis, sudaro plačias galimybes įvairiam aktyviam poilsiui.
Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis.

Informaciją suteiksime biure Vilniuje, Liepkalnio g. 2, el. paštu info@ft.lt  arba telefonu  852685966